Wielkie zmiany w PiS. Sasin może złapać się za głowę

Wielkie zmiany w PiS. Sasin może złapać się za głowę

Jarosław Kaczyński jeszcze przed wakacjami planuje przeprowadzić spore zmiany wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości. Według informacji Wirtualnej Polski, rządzącą partię już wkrótce czekają spore zmiany w strukturze. Ważne funkcję mają stracić m.in. Jacek Sasin i Michał Dworczyk.

Już za rok czekają nas wybory parlamentarne, nic więc dziwnego, że szefowie największych partii szykują ofensywę. Szef Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk ruszył w Polskę i spotyka się z wyborcami, przy okazji krytykując rząd PiS. Rządząca partia zdaje się tym jednak nie przejmować i już planuje działania na wakacje. Zanim jednak do tego dojdzie, Jarosław Kaczyński chce przeprowadzić kilka istotnych zmian wewnątrz partii. Najważniejsza z nich dotyczy zmianę organizacji na poziomie okręgów – swoje partyjne funkcje stracą m.in. Jacek Sasin oraz Michał Dworczyk. Kaczyński planuje również wielki kongres, który ma się odbyć w czerwcu i mieć bardzo kampanijną formę – informuje Wirtualna Polska. Tuż po tym politycy rządzącej partii mają ruszyć w Polskę do swoich okręgów, gdzie organizowane będą spotkania z wyborcami.

Najbliższe wybory parlamentarne odbędą się w 2023 roku; najnowsze sondaże pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość może odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu. Partia Kaczyńskiego wygrywała wybory w 2015 oraz w 2019 roku.

se.pl