Kremlowska propagandystka snuje przerażającą wizję na temat Polski i atakuje premiera Morawieckiego

Olga Skabiejewa, jedna z czołowych propagandystek Kremla, nazywana też “żelazną lalką Putina”, zagroziła Polsce „utratą niepodległości”. Prezenterka na antenie rosyjskiej telewizji państwowej zaatakowała premiera Morawieckiego i odniosła się do jego wypowiedzi mówiącej o tym, że Rosja “stanowi śmiertelne zagrożenie dla całej Europy”.

Premier Mateusz Morawiecki na łamach środowego wydania “Daily Telegraph” wskazał, że nie wystarczy wspierać Ukrainy w walce, lecz trzeba wykorzenić ideologię, która stoi za rosyjską napaścią, bo jest ona równie niebezpieczna jak nazizm i komunizm.

“Wydaje się niemożliwe, że Hitler czy Stalin mogliby powrócić w naszych czasach. Jednak złudzenie, że historia nie może się powtórzyć, zostało obnażone 24 lutego tego roku. To, co niewyobrażalne, stało się faktem, gdy pociski spadły na Kijów, Charków i inne miasta suwerennego, demokratycznego państwa w sercu Europy” – stwierdził.

Polski premier dodał, że “Russkij Mir” to rak, który trawi nie tylko większość rosyjskiego społeczeństwa, ale stanowi śmiertelne zagrożenie dla całej Europy.

“Dlatego nie wystarczy wspierać Ukrainę w jej militarnej walce z Rosją. Musimy całkowicie wykorzenić tę nową, potworną ideologię” – przekonywał szef polskiego rządu.

Wypowiedź polskiego premiera wywołała wściekłość w Rosji. Mateusz Morawiecki został zaatakowany na antenie rosyjskiej telewizji państwowej przez Olgę Skabiejewę, jedną z czołowych propagandystek Kremla, nazywaną też “żelazną lalką Putina”. Prezenterka na kanale Rosja-1 snuła przerażające wizje dotyczące Polski i zagroziła Polsce „utratą niepodległości”.

“Dzięki takim zadowolonym z siebie i aroganckim idiotom Polska już kilkakrotnie przestała istnieć jako niepodległe państwo” – powiedziała, odnosząc się do wypowiedzi polskiego premiera.

Język używany przez rosyjską propagandystę odnośnie Polski był odzwierciedleniem języka użytego przez Władimira Putina do uzasadnienia inwazji na Ukrainę w lutym. Prezydent Rosji bronił swojego bandyckiego planu mówiąc o rzekomej potrzebie „denazyfikacji” Ukrainy. Skabiejewa powiedziała, że ​​ten sam „faszystowski terror” nabiera teraz rozpędu również w Polsce.

— Premier Polski Mateusz Morawiecki powiedział, że rosyjski świat stanowi zagrożenie dla całej Europy. Co więcej, Morawiecki wzywał do całkowitego zniszczenia tej “monstrualnej ideologii’, która według niego jest “rakiem” — mówiła Skabiejewa.

Na wypowiedź premiera Morawieckiego zareagował też rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, mówiąc, że „jest to kwintesencja tej nienawiści do Rosjan, która niestety niczym przerzut zaraziła polskie władze i pod wieloma względami polskie społeczeństwo”. Wiceszefowa rosyjskiej Dumy stwierdziła z kolei, że wypowiedź polskiego premiera jest “w istocie faszystowska”.

FAKT.PL