Od trzech dni pełni urząd prezydenta i już wybiera się do Polski. Znamy szczegóły wizyty!

Katalin Novak od zaledwie trzech dni sprawuje urząd prezydenta Węgier. I niemal od razu nowa prezydent zdecydowała o wizycie w Polsce. W Warszawie Novak pojawi się już we wtorek 17 maja. Fakt zna już szczegóły spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. Jak będzie przebiegała wizyta nowej prezydent Węgier w Polsce?

Katalin Novak to pierwsza kobieta na stanowisku prezydenta Węgier w historii. Pełni funkcję prezydenta Węgier zaledwie od 10 maja. Jest członkinią konserwatywnej partii Fidesz, a więc tego samego ugrupowania, do jakiego należy premier Węgier Viktor Orban.

„10 maja 2022 r. objąłem urząd prezydenta Węgier” – napisała na Twitterze Katalin Novak. I dodała, że będzie w tym miejscu regularnie informować o swojej zagranicznej i krajowej działalności.

Węgierski parlament wybrał Katalin Novak na urząd prezydenta tego kraju 10 marca. Dwa miesiące później objęła ona ten urząd. 17 maja Novak złoży wizytę roboczą w Polsce.

Wizyta rozpocznie się od powitania Katalin Novak na dziedzińcu Belwederu. Następnie zaplanowana jest rozmowa w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą. W planie wizyty jest też wspólne oświadczenie dla mediów.

Katalin Novak od zaledwie trzech dni sprawuje urząd prezydenta Węgier. I niemal od razu nowa prezydent zdecydowała o wizycie w Polsce.

W Warszawie Novak pojawi się już we wtorek 17 maja.

Węgierski parlament wybrał Katalin Novak na urząd prezydenta tego kraju 10 marca. Dwa miesiące później objęła ona ten urząd.

17 maja Novak, złoży ona wizytę roboczą w Polsce.

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie   znajdziecie tutaj.   Napisz list do redakcji:   List do redakcji   Podziel się tym artykułem: Facebook Twitter

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!