Pogrzeb Ludwika Dorna. Tak wygląda mogiła, w której spocznie marszałek Sejmu. Reprezentacyjne miejsce

Ludwik Dorn, były marszałek sejmu i minister spraw wewnętrznych pochowany zostanie z wszelkimi państwowymi honorami na warszawskich Powązkach. Polityk spocznie w reprezentacyjnym miejscu, tuż przy pomniku “Chwała Lotnikom Polskim”. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę (13 kwietnia) w samo południe.

Ludwik Dorn, polityk charakterystyczny, wyrazisty i zawsze mający własne zdanie, kilka lat temu wycofał się z aktywnego uprawiania polityki. Zajął się komentowaniem spraw publicznych i poczynaniami rządzących, a że przez lata działał u boku Jarosława Kaczyńskiego, wiedział, co dzieje się w PiS.

Polityk zmarł nagle, 7 kwietnia 2022 roku w wieku 67 lat. I chociaż w ostatnim czasie ciężko chorował i walczył z nowotworem, to jednak nie upubliczniał informacji o swych problemach zdrowotnych. Zmarł w szpitalu, nocą ze środy na czwartek.

W uznaniu zasług wieloletniego marszałka Sejmu, ministra, a w czasach PRL opozycjonisty, pochowany zostanie ze wszystkim państwowymi honorami. Pogrzeb państwowy odbędzie się w najbliższą środę (13 kwietnia) na warszawskich Powązkach. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w warszawskiej Katedrze polowej Wojska Polskiego Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, o godz. 12.00, a ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 14.

Ludwik Dorn spocznie w reprezentacyjnym miejscu, tuż obok pomnika “Chwała Lotnikom Polskim”. Jego mogiła umiejscowiona jest przy głównej alei i w bezpośrednim sąsiedztwie pomnika. Na warszawskich Powązkach spoczywa około miliona osób, wśród których znajduje się wiele postaci świata kultury, sportu i polityki, a także wojskowi.

Ludwik Dorn urodził się 5 czerwca 1954 r. w Warszawie. W PRL-u działał jako opozycjonista – współpracował m.in. z KOR. Był współzałożycielem partii Prawo i Sprawiedliwość i jej wiceprezesem w latach 2001–2007.

W latach 2005–2007 pełnił funkcję wicepremiera oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. W 2007 r. został marszałkiem Sejmu. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. ponownie zdobył mandat poselski.

FAKT.PL

Więcej postów