Tadeusz Rydzyk ujawnia, że jednak posłuchał lekarzy. Mówił o tych, co „wąchają kwiatki od spodu”

Ojciec Tadeusz Rydzyk zaskoczył wszystkich. Podczas zorganizowanej przez siebie konferencji epidemicznej, kojarzonej ze środowiskiem antyszczepionkowym, oświadczył, że sam zaszczepił się już trzema dawkami. – Ja posłuchałem lekarzy – mówi o. Tadeusz Rydzyk. Profesor Krzysztof Simon komentuje dla Faktu zachowanie znanego redemptorysty.

Dyrektor Radia Maryja, ojciec Tadeusz Rydzyk, był organizatorem konferencji medycznej pod hasłem „Oblicza pandemii”. Do udziału w niej zaprosił między innymi medyków, którzy nie popierają stosowanych metod walki z epidemią, a preferują na przykład leczenie Covid-19 za pomocą amantadyny.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: dr Paweł Basiukiewicz oraz dr Włodzimierz Bodnar, który promuje leczenie koronawirusa za pomocą amantadyny. Dobór prelegentów pozwalał się domyślać, iż promowane będą raczej alternatywne metody raczenia sobie z epidemią, niemające wiele wspólnego ze szczepieniami. Dlatego wielu medyków krzywym okiem spoglądało na tego typu spotkanie.

– Będąc bardzo krytycznym do tego, co wyprawa ksiądz Rydzyk i będąc bardzo krytycznym do organizowanej przez niego konferencji, w której udział brał pan Bodnar, który kwestionuje noszenie masek, powiedziałem, że uczestniczenie w takiej uroczystości jest nieetyczne. To jest nieetyczne dla mnie jako lekarza – mówi Faktowi prof. Krzysztof Simon, ordynator Oddziału Chorób Zakaźnych wrocławskiego szpitala.

Tymczasem to właśnie zachowanie ojca Rydzyka wpędziło wszystkich w osłupienie. Redemptorysta otwarcie przyznał, że zaszczepił się trzema dawkami szczepionki.

– Ja, żeby było jasne, to się przyznaję: ja się zaszczepiłem trzeci raz już. Moi współbracia nie wszyscy się zaszczepili, a inni się zaszczepili. A po szczepionce to jeden dostał i zakrzepicy. Ja posłuchałem lekarzy. Już znałem takich, co nie słuchali lekarzy. Wąchają kwiatki od spodu. Jest po to medycyna i szukajmy uczciwych lekarzy, mądrych – przyznał dyrektor Radia Maryja.

Słowa duchownego, kojarzonego ze wspieraniem środowisk antyszczepionkowych, niejednego zaskoczyły. Wśród nich jest też profesor Simon, który od początku toruńską konferencję traktował jako spotkanie wręcz szkodliwe dla walki z pandemią.

– No ale chapeu bas. Skoro się zaszczepił i chce się przebić do tego swojego środowiska, tego zacietrzewionego, tego zaściankowego, to bardzo dobrze. Uczciwie trzeba powiedzieć, że zrobił bardzo dobry ruch – mówi Faktowi prof. Simon.

Dodaje jednak, ze sama konferencja była „hucpą”, a proponowane rozwiązania mogą przyczynić się do wzrostu liczby zakażeń.

– Oni robili taką hucpę, to nie ulega kwestii, co zrobić, żeby się ludzie pozarażali w Polsce. Łykać leki niesprawdzone, nie nosić masek, opowiadać brednie – mówi profesor Krzysztof Simon.

Dyrektor Radia Maryja, ojciec Tadeusz Rydzyk.

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie   znajdziecie tutaj.   Napisz list do redakcji:   List do redakcji   Podziel się tym artykułem: Facebook Twitter

FAKT.PL