Ostra kłótnia w studiu Radia ZET. Hetman nie wytrzymał i rzucił poważne oskarżenie pod adresem PiS. Co odpowiedziała Zalewska?

– Jesteście odpowiedzialni za ponad 200 tys. nadmiarowych zgonów Polaków – rzucił europoseł PSL Krzysztof Hetman w studiu Radia ZET do byłej minister edukacji Anny Zalewskiej. Europosłanka usiłowała bronić rządu PiS. Mówiła, że… Polska jest przygotowana kolejne uderzenia epidemii.

Niedzielne wydanie programu  7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET  zdominowała dyskusja na temat piątej fali koronawirusa. Goście pokłócili się o najnowszy poselski projekt ustawy covidowej.

– Ten projekt jest kuriozalny. Prawu i Sprawiedliwości chodzi o to, żeby jeszcze przez dwa, trzy tygodnie poudawać, że coś robią w walce z pandemią i działania są pozorowane – mówił europoseł PSL Krzysztof Hetman i dodał: – Prawda jest taka, że PiS jest odpowiedzialny za ponad 200 tysięcy nadmiarowych zgonów Polaków

Na te słowa zareagowała Anna Zalewska z PiS. Jej zdaniem, w innych krajach jest więcej zachorowań niż w Polsce. Wskazała na Wielką Brytanię. Powiedziała, że jest tam 300-400 tys. zachorowań dziennie.

– Z tym wirusem trzeba będzie żyć, mimo że jest tak zakaźny i śmiertelny. Proszę nie opowiadać Polakom, że system nie jest przygotowany. Jest przygotowany, łącznie z łóżkami, lekarzami, wsparciem finansowym, ratownikami, aptekami – mówiła Zalewska.

– Gdyby to nie było straszne, to byłoby śmieszne, bo jeśli pani poseł mówi o tym, że system jest przygotowany, to tak się przygotowuje. Wojewodowie w Polsce rozsyłają do wszystkich szpitali… – mówił Hetman, ale Zalewska mu przerwała.

Ten nie dał jednak odebrać sobie głosu i dokończył swoją kwestię.

– Niech pani choć raz wytrzyma, jak ktoś coś mówi. Wojewodowie w całej Polsce wysyłają do wszystkich dyrektorów szpitali pytania o zapotrzebowanie na chłodnie na zwłoki, pani minister. Te pisma idą od początku tego roku. Tak przygotowujecie system – dokładacie łóżek, na których ludzie umierają, a później lądują w chłodniach. Takie są fakty – jesteście odpowiedzialni za ponad 200 tys. nadmiarowych zgonów Polaków – zakończył swoje wystąpienie Hetman.

Jeśli chodzi o słowa Anny Zalewskiej, że „w Wielkiej Brytanii już nikt niczego nie raportuje. Tylko tyle, że jest 300-400 tys. zachorowań” to… w rzeczywistości w ubiegły piątek w Polsce było 57 tys. zachorowań i 271 zgonów.

W Wielkiej Brytanii dane są wciąż zbierane. W ubiegły piątek było tam 88 tys. zachorowań i 277 zgonów. Przy czym Polska liczy 38 milionów mieszkańców, a Wielka Brytania 67 milionów.

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie   znajdziecie tutaj.   Napisz list do redakcji:   List do redakcji   Podziel się tym artykułem: Facebook Twitter

FAKT.PL

Więcej postów