Znany raper Mata zatrzymany za posiadanie narkotyków

Znany raper Mata został zatrzymany w czwartek przed północą za posiadanie narkotyków — donosi RMF FM. Dziś prawdopodobnie usłyszy zarzuty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że artysta podczas zatrzymania miał przy sobie woreczek z suszem. Była to prawdopodobnie marihuana.

Jak ustaliliśmy, to była rutynowa kontrola. Do zatrzymania doszło wczoraj tuż po godz. 23 przy ul. Okolskiej na Mokotowie.

— Patrolujący te okolice policjanci zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli oddalać się z tego miejsca. Postanowili ich skontrolować. Okazało się, że to dwaj mieszkańcy stolicy w wieku 21 i 24 lata. W trakcie legitymowania sami wyjęli z kieszeni torebki z zapięciem strunowym z brunatno-zielonym suszem — relacjonuje w rozmowie z Onetem mł. asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II na Mokotowie.

Mundurowi od razu poczuli charakterystyczną woń, która wskazywała na to, że to prawdopodobnie marihuana. Młodzi mężczyźni zresztą sami to przyznali.

— Starszy z nich miał 0,5 grama, młodszy (to znany raper Mata — red.) nieco ponad gram. Obaj zostali zatrzymani. Nie stawiali oporu. Nie chcieli odpowiadać na żadne pytania, nie mówili, skąd mają narkotyki. Obaj zostali przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań, gdzie spędzili noc. Dzisiaj będę przesłuchiwani i usłyszą zarzuty — mówi nam Iwona Kijowska.

Prawdopodobnie będą odpowiadać za posiadanie narkotyków. Grozi za to do trzech lat więzienia. Z naszych informacji wynika, że przesłuchiwać ich będą policjanci, prawdopodobnie bez udziału prokuratury, ze względu na niewielkie ilości zabezpieczonych narkotyków.

ONET.PL