Kim są wpływowi przeciwnicy premiera Morawieckiego? Poseł i były polityk PiS wskazuje na dwa nazwiska

Paweł Poncyljusz, który przez lata blisko był związany z Jarosławem Kaczyńskim, prorokuje, jaki los czeka premiera Mateusza Morawieckiego. Uchyla rąbka tajemnicy, twierdząc, że w rządzie to nie Zbigniew Ziobro jest największym przeciwnikiem premiera, a ma on o wiele bardziej wpływowych wrogów w samym Prawie i Sprawiedliwości. Co jeszcze mówił?

Paweł Poncyljusz był w piątek gościem Agnieszki Burzyńskiej i komentował najważniejsze wydarzenia polskiej polityki. Nie mogło zabraknąć pytań o przyszłość rządzących i to, co może czekać premiera Mateusza Morawieckiego.

Kiedyś blisko związany z PiS, odpowiadający za przekaz medialny podczas prezydenckiej kampanii Jarosława Kaczyńskiego w 2010 roku, Paweł Poncyljusz ma wyczucie, jaki klimat panuje w szeregach partii rządzącej. Fakt zapytał obecnego posła KO, jak postrzega przyszłość premiera Mateusza Morawieckiego.

— Premier Mateusz Morawiecki może przetrwa ten kryzys, ale będzie jeszcze bardziej osłabiony, bo widać jasno, że ma oponentów w rządzie — mówi poseł Poncyljusz.

I bynajmniej politykowi nie chodzi o Zbigniewa Ziobrę, którego wielu stawia na stanowisku pierwszego przeciwnika premiera, a wskazuje na dwóch ważnych polityków PiS: Mariusza Błaszczaka i Jacka Sasina. To oni, zdaniem Pawła Poncyljusza, mają „czyhać na każdy problem wokół Mateusza Morawieckiego”.

— Myślę, że skrzętnie to podnoszą w rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim, suflując, że to już czas, aby Mateusza Morawieckiego pożegnać jako premiera — ujawnia poseł.

Obserwując sytuację w partii rządzącej, Paweł Poncyljusz uważa, iż w obecnej chwili wymiana premiera mogłaby być ryzykowna z uwagi na chwiejną większość parlamentarną. Gdyby jednak Jarosław Kaczyński zdecydował się na taki ruch, mogłoby to prezesa PiS wiele kosztować.

— Wymiana premiera będzie oznaczać dla Jarosława Kaczyńskiego bardzo dużą cenę, jaką będzie musiał zapłacić środowisku Zbigniewa Ziobry. Może będzie musiał jeszcze z jakimiś grupkami przysłowiowych antyszczepionkowców się dogadywać. Więc to jest też ryzykowna operacja, na której wcale obóz Zjednoczonej Prawicy dobrze nie wyjdzie – uważa Paweł Poncyljusz.

Jego zdaniem, choć Zbigniew Ziobro nie należy do przyjaciół premiera, to jednak nie ma wielkiego wpływu na to, czy Mateusz Morawiecki zostanie na stanowisku. Wszystko zaś dlatego, że „nie jest z wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości”.

— On tylko może rozbujać łódkę, z której w końcu wypadnie Mateusz Morawiecki, ale śmietankę z tego kryzysu będą zbierać politycy z wewnątrz PiS, czyli z najbliższego kręgu Jarosława Kaczyńskiego, czyli między innymi właśnie Sasin i Błaszczak — mówi Faktowi poseł Poncyljusz.

źródło: Fakt

Rozmowę z Pawłem Poncyljuszem prowadziła Agnieszka Burzyńska.

Paweł Poncyljusz.

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie   znajdziecie tutaj.   Napisz list do redakcji:   List do redakcji   Podziel się tym artykułem: Facebook Twitter

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!