Pawłowicz ubolewa i ostrzega. „Tyle ofiar, tyle krwi Polaków zmarnowaliśmy”

Pawłowicz ubolewa i ostrzega. „Tyle ofiar, tyle krwi Polaków zmarnowaliśmy”

Krystyna Pawłowicz ubolewa nad obecną sytuacją Polski. Według sędzi Trybunału Konstytucyjnego „okienko w miarę suwerennej Polski niestety już się zamyka”.

Krystyna Pawłowicz zamieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym zastanawia się nad przyszłością Polski. Według sędzi Trybunału Konstytucyjnego „okienko w miarę suwerennej Polski niestety już się zamyka”. „Od XVIII wieku naszym, Polski, przeznaczeniem za przyczyną wewnętrznego rozbicia jest, niestety niewola” – oceniła była posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Według Krystyny Pawłowicz „szaber niemiecko-rosyjski wkrótce potoczy się już pełną parą”. „Tyle ofiar, tyle krwi Polaków zmarnowaliśmy” – ubolewała sędzia TK.

Pawłowicz chce unii polsko-litewskiej

Nie wiadomo co dokładnie miała na myśli Krystyna Pawłowicz. Zaledwie kilka dni wcześniej była parlamentarzystka PiS wyszła z zaskakującą propozycją i wezwała do utworzenia „unii polsko-litewskiej”.

„Litwini! POSTAWCIE SIĘ! NIE ULEGAJCIE ! Inaczej będzie po Was!” – wezwała we wpisie na Twitterze. „UE przekracza tu swe traktatowe. kompetencje! WALCZCIE, jak pod Grunwaldem z Krzyżakami! Teraz tak samo brońcie swych ziem! (pisownia oryginalna – red.)” – napisała dalej.

Frontex ma bowiem poważne zastrzeżenia do polityki migracyjnej Litwy, która zdaniem unijnej jednostki narusza prawo międzynarodowe i Europejską Konwencję Praw Człowieka. Litewskie media poinformowały o rekomendacjach przygotowanych przez Frontex dla władz, które miałyby radykalnie zmienić politykę migracyjną tego kraju. Według projektu Litwa nie będzie mogła już odsyłać migrantów próbujących przedostać się na jej terytorium z Białorusi.

wprost.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!