285 tys. zł na zakup mięsa do rządowych bufetów

Pokazali zamówienie stołówki dla VIP-ów. "O tym bufecie krążą legendy"

Centrum Obsługi Administracji Rządowej zamawia prawie 9 ton mięsa i wędlin. Wiktuały wylądują na stołach w bufecie Kancelarii Premiera – pisze “Fakt”. To dostawy, które zostaną zakontraktowane na dwa lata. Na liście zamawianych produktów znalazły się m.in. policzki i ozory wołowe, gęsina, golonki, szynki i kiełbasy.

COAR chce kupić do rządowego bufetu 45 kg gęsiny, prawie 100 kg cielęciny, 120 kg polędwicy wołowej. Na liście są tez baranina i jagnięcina, ponad tona kiełbas, 295 kg szynki.

Urzędnicy będą mogli delektować się także bardziej swojskimi salcesonami, kaszankami i pasztetowymi – zamówienie opiewa na prawie 100 kg takich delikatesów. W sumie na dwa lata bufet “R” zamawia prawie 9 ton mięsa i wędlin – czytamy.

Bufet w Kancelarii Premiera. Stołówka dla VIP-ów

Centrum Obsługi Administracji Rządowej prowadzi Bufet “R” w siedzibie Kancelarii Premiera.

“O bufecie “R” krążą legendy. Nikt z ulicy tam nie wejdzie – stołówka dostępna jest tylko dla pracowników. Wcześniej, będąc premierem, stołował się tam Jarosław Kaczyński” – pisze gazeta.

285 tys. zł na zakup mięsa do rządowych bufetów

Podobne zamówienie szykowane jest do bufetu “Parkowa”. Jak wylicza dziennik, w sumie na oba kontrakty COAR chce przeznaczyć niemal 285 tys. zł.

Na liście zamówień do rządowego Bufetu “R” jest 1800 kg mięsa z kurczaka, 675 kg mięsa z indyka, 90 kg mięsa z kaczki, 45 kg mięsa z gęsi, 2300 kg wieprzowiny, 92 kg cielęciny, 1000 kg wołowiny, 295 kg szynki, 1115 kg kiełbas, a także 45 kg pasztetowej, 20 kg kaszanki, 24 kg salcesonu.

o2.pl

Więcej postów