Agata Kornhauser-Duda pokazała talent plastyczny! Przekazała swoje prace na aukcję charytatywną

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda po raz kolejny postanowiła wesprzeć akcję charytatywną i uświetnić ją przekazaniem na aukcję swoich prac plastycznych. Jak co roku, prezydentowa zaangażowała się w Akcję Charytatywną Programu 1 Polskiego Radia – „Choinki Jedynki 2021”. Nad tegoroczną, 20. już edycją, objęła honorowy patronat.

Agata Kornhauser-Duda przekazała na aukcję własnoręcznie wykonane świąteczne kartki i tym samym pochwaliła się nie lada talentem artystycznym. Jak informuje portal prezydent.pl, pierwsza dama w swoich pracach posłużyła się metodą decoupage’u, wykonując dwa obrazki.

Czytaj także:   Nauczyciele ostro o pierwszej damie. Co zarzucają Agacie Dudzie?

– Pierwszy z nich to obrazek w formacie A4 utrzymany w kolorach ciemnej czerwieni i starego złota przedstawiający bożonarodzeniowe drzewko, pod którym znajdują się prezenty. Druga praca jest nieco mniejsza. Przedstawia zimowy krajobraz w kolorach bieli i srebra. Przed ośnieżonym domem znajduje się udekorowana choinka – czytamy w opisie prac prezydentowej.

Każda z kartek została opatrzona także życzeniami od Agaty Kornhauser-Dudy.

Pierwsza Dama przekazała swoje prace na aukcję podczas spotkania z prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską w Pałacu Prezydenckim. Kartki trafią na licytację w audycji „Cztery pory roku”, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i wybranej organizacji pożytku publicznego, którą w tym roku jest Katolicka Wspólnota Chleb Życia.

Agata Kornhauser-Duda objęła honorowy patronat nad tegoroczną 20. edycją „Choinek Jedynki. Licytacje przekazanych przedmiotów będą odbywały się od 6 do 10 grudnia, w audycji „Cztery pory roku” w godz. 9.00 – 12.00. 11 grudnia odbędzie się Wielki Finał, podczas którego wylicytowane będą prace dzieci, które wygrały w konkursie plastycznym i 12 prac podopiecznych Fundacji Anny Dymnej. Zwieńczeniem 20. Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia „Choinki Jedynki 2021” będzie koncert z udziałem Haliny Mlynkowej, w podziękowaniu dla wszystkich uczestników Akcji.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!