Prezydentowi Wrocławia puściły hamulce. W sieci oburzenie. „To jest groźba”

W sieci zawrzało. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk ostro odpowiedział na jedno z pytań zamieszczonych na jego profilu na Facebooku. Do internautki napisał, że on i jego brat z nią „potańczą”, bo „nie znosi głupich, tchórzliwych kłamców”.

Jacek Sutryk jest absolwentem socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2018 roku jako kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał wybory na prezydenta Wrocławia. 43-latek pokonał Mirosławę Stachowiak-Różecką z Prawa i Sprawiedliwości.

Sutryk dał się poznać jako prezydent z dużą osobowością. Niektórzy twierdzą, że czasami działa impulsywnie. Świadczyć może o tym to, jak się zachował ostatnio na Facebooku. Prezydent Wrocławia ostro odpowiedział na komentarz internautce.

W poście, który został zamieszczony 14 listopada, na fotografii widać prezydenta w towarzystwie kobiety w długiej balowej sukni. „Jakie stanowisko, funkcje piastuje bratowa prezydenta widoczna na tylu relacjach czy to z imprez oficjalnych, czy z „Sukiennic”? I w jakim trybie została na nie powołana/przyjęta?” – zapytała internautka o pseudonimie Jula Matula.

Odpowiedź Sutryka była bardzo ostra. Wielu internautów pisze, że osoba na tym stanowisku powinna zdecydowanie bardziej ważyć słowa.

Ty Jula Matula! Jak nabierzesz odwagi wyjść z internetu i ujawnić spod fejka, to zapraszam do ratusza. Wtedy razem z moim bratem z tobą „potańczymy”. A dlaczego? Bo nie znoszę głupich, tchórzliwych kłamców. Więc zapraszam i czekam na jakiś akt odwagi. Siebie pozwalam ruszać, ale rodziny nie wybaczę. Więc czekam… – czytamy w poście.

Wpis Sutryka został już usunięty, ale w internecie, jak wiadomo, nic nie ginie. Skriny z rozmowy krążą w sieci. „On ma chyba jakieś problemy z panowaniem nad sobą”, „przecież to jest groźba i takie coś wręcz na policji powinno wylądować”, „żenujące” – komentują użytkownicy Wykopu.

O2.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!