Policja zatrzymała Donalda Tuska. Efekt? Miał stracić prawo jazdy!

Donald Tusk stracił prawo jazdy. Jechał 107 km/h w terenie zabudowanym – podaje serwis Interia. Szef PO miał otrzymać mandat w wysokości 500 zł. Do zatrzymania polityka doszło w sobotę w miejscowości Wiśniewo koło Mławy w województwie mazowieckim.

– Przed godz. 11 w miejscowości Wiśniewo (k. Mławy) policja zatrzymała 64-letniego kierowcę skody, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Zostało mu zabrane prawo jazdy i dostał mandat – przekazała serwisowi Interii rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska.

Policja nie potwierdza tożsamości zatrzymanego kierowy. Serwisowi Interia udało się jednak ustalić, że zatrzymanym był Donald Tusk.

W 2012 roku niewiele brakowało, by Donald Tusk (55 l.) został zatrzymany za włamanie do samochodu? Premier zaczął się wdzierać do… cudzego auta. Na szczęście była to pomyłka, a nie zaplanowany skok!

Donald Tusk był wtedy wożony na tylnym siedzeniu rządowej limuzyny, więc mogło mu wylecieć z głowy, jak wygląda jego własne auto. Wtedy była to toyota.

Sytuacja miała miejsce w Sopocie, gdzie premier nagle pojawił się w środku tygodnia. Gdy Donald Tusk wyszedł z domu i podszedł do „swojego” auta, nie mógł otworzyć drzwi. Zakłopotany premier mocował się z klamką, kręcił kluczykami i nic. Samochód był jak twierdza, zamknięty. W końcu Tusk zajrzał do środka. I wtedy poznał, że to nie jego auto. Wprawdzie kolor był ten sam, marka ta sama, ale model już inny, trochę większy.

Co ciekawe, ostatnio Tusk nie jeździł skodą ani stara wysłużona toyotą. Zwykle był widywany w ekskluzywnym, srebrnym Lexusie RX. To model hybrydowy – dokładnie Lexus RX 450h. Ten samochód pali 8 l/100 km i rozpędza się do setki w czasie 7,7 s.

Lexus RX 450h kosztuje ok. 300 tys. zł w podstawowej wersji.

Policjant odbiera prawo jazdy kierowcy, gdy przekroczył on prędkości w terenie zabudowanym o minimum 51 km/godz.. Kierowca może też stracić prawo jazdy, jeśli spowoduje wypadek drogowy, kolizję lub zagrożenie w ruchu drogowym.

Z automatu można stracić prawo jazdy za jazdę po alkoholu i narkotykach. A także wtedy, gdy prawo jazdy jest zniszczone lub upłynął termin ważności dokumentu.

Kierowca traci też prawo jazdy, jeśli przekroczył liczbę 24 punktów karnych w ciągu roku lub 20 punktów karnych w ciągu pierwszego roku od dnia otrzymania uprawnień.

– Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin – przypomina mazowiecka policja.

Policja zatrzymała Donalda Tuska. Efekt? Miał stracić prawo jazdy!

Na co dzień Tusk jeździ Lexusem.

Tusk lubi sam prowadzić auto. Utrata prawa jazdy to dla niego duży kłopot.

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie   znajdziecie tutaj.   Napisz list do redakcji:   List do redakcji   Podziel się tym artykułem: Facebook Twitter

FAKT.PL