Poseł Konfederacji przerwał konferencję PiS. Mówił o obrzydliwej segregacji i Księdze Koheleta

Gorąco w Sejmie. W środę, tuż przed rozpoczęciem obrad, posłowie PiS zaprezentowali projekt ustawy, pozwalający przedsiębiorcom na sprawdzanie certyfikatów covidowych. Konferencję polityków Prawa i Sprawiedliwości przerwał Artur Dziambor z Konfederacji. Zdaniem posła, projekt jest „najobrzydliwszą formą segregacji sanitarnej”.

Czesław Hoc i Paweł Rychlik z PiS przedstawili projekt ustawy, która pozwala pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Zdaniem polityków, zapisy ustawy zostały zgłoszone nie przez rząd, ale na prośbę przedsiębiorców, którzy mieli zwracać się do biura poselskiego Hoca o systemowe rozwiązanie szczepień pracowników.

– Jak w księdze Koheleta wszystko ma swój czas. Czwarta fala, pewne okoliczności w aspekcie zdrowia publicznego i gospodarki narodowej skłoniły nas do tego, że musimy wprowadzić nowe rozwiązania – stwierdził polityk.

W pewnym momencie, konferencja polityków PiS została przerwana przez Artura Dziambora. Polityk Konfederacji stwierdził, że proponowane przez PiS rozwiązania „są bzdurą”.

– Mówicie bzdury, że rozmawialiście z przedsiębiorcami, którzy mówili, że czekają na te cudowne rozwiązanie, dzięki którym będą wreszcie mogli pracować normalnie. Jesteście obrzydliwi. Ludzie, to, co wy chcecie wprowadzić, to jest obrzydliwa segregacja – powiedział poseł Konfederacji.

– To jest skandal, nigdy czegoś takiego w Sejmie nie było. Następnym krokiem będzie noszenie opasek tylko dla tych, którzy się zaszczepią. Robicie coś, czego nie zrobili żadni posłowie i żaden parlament przez kilkadziesiąt lat – dodał.

Hoc pytany na konferencji o to, na jakim etapie są prace nad projektem, wyraził nadzieję, że będzie bardzo szybko procedowany na posiedzeniu Sejmu 1-2 grudnia. – Dzisiaj będzie prawdopodobnie podany do laski marszałkowskiej – dodał. Zastrzegł, że jest to projekt, więc będzie jeszcze dyskutowany, m.in. na sejmowej Komisji Zdrowia.

FAKT.PL

Więcej postów