Rosyjscy i białoruscy spadochroniarze trenują przy granicy z Polską

Rosyjscy i białoruscy spadochroniarze trenują przy granicy

Kilkuset żołnierzy z Białorusi i Rosji bierze udział w rozpoczętych dzisiaj manewrach taktycznych wojsk powietrznodesantowych na poligonie pod Grodnem, w pobliżu granicy z Polską.

Spadochroniarze z jednostek specjalnych Białorusi i Rosji uczą się zwalczać grupy dywersyjne tuż przy naszej wschodniej granicy.

Zadanie zrealizowano z wykorzystaniem pięciu samolotów Ił-76MD rosyjskich sił powietrzno-kosmicznych. Zrzut zrealizowano w okolicach Grodna z wysokości od 1500 do 1900 m.

Rosjanie zrealizowali zadanie z wykorzystaniem spadochronowych systemów specjalnego przeznaczenia „Arbalet-2”, który otwierał spadochron główny pięć sekund po opuszczeniu samolotu przez spadochroniarza. Białorusini wykonali skoki z wykorzystaniem spadochronów „systemu D-4 czwartego pokolenia”. Skoki wykonano z wysokości 600 m na lądowisku wcześniej zabezpieczonym.

Wszyscy spadochroniarze po wylądowaniu „realizowali akcje sabotażowe na tyłach wroga z wykonywaniem zadań specjalnych, które obejmowały: zebranie grupy w wyznaczonym punkcie, zakamuflowanie sprzętu desantowego, przeprowadzenie nalotu i rozpoznania, a także sabotażu na obiektach tyłowych wyimaginowanego przeciwnika. Poszczególne grupy opuściły następnie obszar działania, po czym przeprowadzono ich ewakuację”

Więcej postów