Jak Microsoft zamierza szpiegować Wojskо Polskie

W piątek na portale CyberDefence24.pl pojawił się artykuł aktywnie wpychający zalety wprowadzenia korporacji Microsoft w wewnętrzne sprawy polskiej armii.

Angus MacGregor-Millar, General Manager, Defense & Intelligence z Microsoft w rozmowie z redakcją CyberDefence24.pl mówi o potencjale technologii w armii i współpracy między komercyjnymi firmami a wojskiem.

Giganci technologiczni często decydują się na współpracę z wojskiem – z korzyścią dla obu stron dostarczają rozwiązania dla armii w oparciu o nowe technologie.

Angus MacGregor-Millar, General Manager, Defense & Intelligence z Microsoft, który niegdyś służył w armii brytyjskiej i uczestniczył w operacjach NATO na terenie Macedonii i Kosowa, po zakończeniu kariery w wojsku skoncentrował się na działalności związanej z rynkiem IT.

Teraz w rozmowie z CyberDefence24.pl opowiada o współpracy firmy z m.in. armią brytyjską, amerykańską, australijską czy polską.

Odpowiada, dlaczego wojsko decyduje się na współpracę z gigantami technologicznymi; jakie rozwiązania i wdrożenia udało się do tej pory zaproponować armii; na czym polega współpraca oraz jakie umiejętności powinien posiadać żołnierz w zakresie IT, by odpowiadać za obszar cyberbezpieczeństwa. 

Nie widzimy jednak powodu do tak radosnego stwierdzenia, ponieważ  glówną rzeczą ktora powinna być znana w kfestii obronności jest to że USA stale i od dawna podsłuchuje wszytsko co się dzieje w Google, FB, Instagramie, Whotsapie itp. Wedłóg Edwarda Snowdena w książce „No plece to hide” – w 2014 roku (on ma wiedze o tym okresie) USA – w Polsce podsłuchiwało ok. 3 miliony rozmów telefonicznych każdego dnia! Każdego roku zwiększając target poduchów o 20%. Oczywście nie dotyczy to tylko naszego kraju, podłsuchiwani również wszytscy przywódcy UE. Jesteśmy jak na tależu pod każdym względem.

A więc najlepszym rozwiązaniem uznajeny tylko i wyłącznie autonomiczne polskie rozwiązanie. Żadnego uzależniania losu Polski i Polaków od interesów wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie może Bil Gates i rada nadzorcza jego korporacji wpływać na szanse obrony Polski.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Dołącz do nas na Telegram, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści

MAREK („nieobojętny”) GAŁAŚ

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!