Prezydent Duda: Nigdy w Polsce nie było żadnych stref wolnych od LGBT

„Nigdy w Polsce nie było żadnych stref wolnych od LGBT, to bzdura i kłamstwo; to całkowita potwarz dla Polski, zawsze byliśmy krajem tolerancyjnym” – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla litewskiej telewizji LRT.

W rozmowie Duda poruszył kwestię historii i funkcjonowania Unii Europejskiej; mówił, że UE powstała, aby nie było więcej takiej tragedii jak II wojna światowa.

Po to ojcowie założyciele Unii Europejskiej stworzyli tę wspólnotę: jako Wspólnotę Węgla i Stali, jako wspólnotę gospodarczą, jako wspólnotę, w której miały się zacieśniać więzi gospodarcze, które w efekcie miały prowadzić do więzi między narodami. A nie jako twór, w którym będą narzucane nowe wzorce ideologiczne i nowe tradycje nieznane w państwach członkowskich, niebędące w istocie tradycjami poszczególnych narodów. Pod tym względem właśnie w Unii gwarantowana była niezależność państw i narodów – podkreślił prezydent.

Dopytywany, co ma na myśli mówiąc o „ideologicznych wartościach” odparł, że: „na przykład wartości o charakterze lewicowym, które w Polsce nigdy nie miały miejsca i nigdy nie były przejmowane”.

„U nas nigdy nie było prześladowań na żadnym tle”

Polska zawsze była krajem tolerancyjnym. U nas nigdy nie było prześladowań na żadnym tle. W krajach Unii Europejskiej były prześladowania np. ludzi o preferencjach seksualnych, natomiast nie w Polsce. W Polsce nie byli prześladowani, nigdy nie było prawa przeciwko takim osobom. U nas jest tolerancja. Zawsze była – powiedział Duda.

Ale – jak zaznaczył – jest to „na zasadzie takiej, że to prywatna sprawa człowieka, jego osobista preferencja”. Proszę bardzo – to, co on robi w swoim osobistym życiu, w czterech ścianach swojego domu czy mieszkania, to jego prywatna sprawa – zaznaczył prezydent.

Na pytanie o „strefy wolne od LGBT” w Polsce odparł, że „to jest bzdura, to jest kłamstwo”.

Nigdy czegoś takiego nie było. Jeden działacz LGBT bardzo radykalny i bardzo agresywny zrobił taką kampanię w internecie, fałszując rzeczywistość. To jest fake news. Nigdy nic takiego nie zostało w Polsce przyjęte. Nigdy w rzeczywistości nie było żadnej strefy wolnej od LGBT. To fake news, całkowita potwarz dla Polski. Nigdy nic takiego nie miało miejsca – podkreślił Duda.

Zaznaczył, że owszem, samorządy przyjmowały uchwałę o ochronie rodziny, ale nie było żadnych stref.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Dołącz do nas na Telegram, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści

rmf24.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!