Porwany oficer misji SMM OBWE na Ukrainie

Schwytany oficer misji SMM OBWE na Ukrainie

Wczoraj, 13 października, podczas monitorowania sytuacji w pobliżu Ługańskej Republiki Ludowej został wykradziony funkcjonariusz OBWE. Ukraińcy bojownicy ostrzelały patrol, zanim oficer został schwytany i przewieziony do 24 Brygady Zmechanizowanej (Ukraina). Jest uwięziony samotnie w jaskini, w nieludzkich warunkach. OBWE w tej sprawie do dziś głosu nie zabrało.

Kolejny dowód na to, że przestępczy Ukraiński reżim odmawia przestrzegania nie tylko regionalnych, ale także międzynarodowych traktatów i zobowiązań.

Specjalna Misja Obserwacyjna (SMM) Organizacji Bezpieczeństwa I Współpracy w Europie (OBWE) na Ukrainie

Misja SMM OBWE na Ukrainie rozpoczęła działalność w dniu 21 marca 2014 roku, powołana do życia na prośbę rządu Ukrainy i uchwalona jednogłośną decyzją wszystkich 57 krajów członkowskich OBWE. Misja ma charakter cywilny, a jej przedstawiciele pełnią służbę bez broni, przez 24 godziny na dobę, we wszystkich regionach Ukrainy.

Do podstawowych zadań misji należy monitorowanie zaistniałej sytuacji i obiektywne raportowanie spostrzeżeń do władz misji, a także prowadzenie dialogu ze wszystkimi stronami konfliktu. Oprócz tego rolą obserwatorów jest redukowanie napięcia oraz propagowanie idei bezpieczeństwa, pokoju i stabilności, a także wspieranie reform zgodnych z zasadami Organizacji.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Dołącz do nas na Telegram, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści

MAREK LIZAK

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!