Bąkiewicz może dostać kolejną dotację od państwa. W tle „nierównowaga” organizacji lewicowych

Robert Bąkiewicz może dostać kolejną dotację od państwa

Jak podają dziennikarze Wirtualnej Polski, Robert Bąkiewicz zawnioskował o dofinansowanie budowy Centrum Niepodległości w Warszawie, które ma kosztować 4,5 mln złotych. Komisja konkursowa Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej i Funduszu Patriotycznego pozytywnie zaopiniowała wniosek lidera Marszu Niepodległości.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

W niedzielę Robert Bąkiewicz próbował zakłócić demonstrację proeuropejską, na której wypowiadały się uczestniczki Powstania Warszawskiego. – Milcz, głupi chłopie, chamie skończony! – krzyczała do niego Wanda Traczyk-Stawska, która próbowała dojść do głosu.

Komisja poparła wniosek Roberta Bąkiewicza. „Z uwagi na nierównowagę w zakresie finansowania pomiędzy organizacjami lewicowymi”

Jak podaje WP.pl, komisja konkursowa Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej i Funduszu Patriotycznego pozytywnie rozpatrzyła wniosek, który został złożony przez Roberta Bąkiewicza – lidera Marszu Niepodległości. Taka decyzja oznacza, że prośba o wsparcie państwowe znalazła się na pierwszym miejscu listy rezerwowej.

„Zdefiniowane we wniosku [zgłoszonego przez Stowarzyszenie Rota Marszu Niepodległości Roberta Bąkiewicza-red.] cele dotyczące budowy infrastruktury dla pozarządowych organizacji patriotycznych ściśle odpowiadają celom Funduszu Patriotycznego. Są szczególnie adekwatne do obiektywnych potrzeb w tej dziedzinie, z uwagi na nierównowagę w zakresie finansowania pomiędzy organizacjami lewicowymi, liberalnymi i ateistycznymi, a stowarzyszeniami patriotycznymi, konserwatywnymi i katolickimi” – napisali członkowie komisji w uzasadnieniu oceny.

Jeśli wniosek Bąkiewicza opuści listę rezerwową i trafi do puli wspomaganych projektów, to może otrzymać nawet 4,5 mln zł na budowę Centrum Niepodległości, które ma być zlokalizowane w Warszawie. Jak podaje WP.pl, inicjatywę może sfinansować nadzorowany przez rząd Fundusz Patriotyczny.

W ostatnim czasie media ujawniły, że Robert Bąkiewicz mógł liczyć na inne wsparcie finansowe od państwa. Jak ujawniła Bianka Mikołajewska w portalu OKO.Press, prowadzone przez niego stowarzyszenie Marsz Niepodległości i Straż Narodowa dostały w ramach Funduszu Patriotycznego wsparcie w wysokości trzech mln zł. Miały one zostać przeznaczone m.in. na sprzęt, samochody i ośrodek szkoleniowy.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Dołącz do nas na Telegram, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści

gazeta.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!