Gigantyczna podwyżka cen gazu. Mieszkanka Kazimierza: umrę z głodu lub zamarznięcia

Podwyżki cen gazu w gminach Tarnowo Podgórne i Kazimierz (woj. wielkopolskie) sięgnęły ponad 170 proc. Mieszkańcy napisali petycję do dostarczającej gaz spółki G.EN. Gaz Energia. Nie wykluczają też złożenia skargi do UOKiK.

Spółka G.EN. Gaz Energia od 1 października podniosła cenę gazu o ok. 170 proc. Wzrost dotknął mieszkańców gminy Tarnowo Podgórne oraz część mieszkańców gminy Kazimierz.

“Bandycka podwyżka”

– Mieszkańcy mówią wprost, wielu osób nie będzie stać na to, by zapłacić tak wysokie rachunki – relacjonuje dziennikarz Polsat News.

Cytowana przez stację mieszkanka gminy Kazimierz określiła zmianę wprowadzoną przez spółkę G.EN. Gaz Energia jako “bandycką podwyżkę”.

– W mieszkaniu mam 15 stopni, po 40 latach pracy chyba umrę z głodu lub zmarznięcia – tłumaczy kobieta.

“Dla nas jest to niezrozumiałe”

– Z dnia na dzień zostaliśmy zaskoczeni wzrostem ceny gazu o 170 proc. Wprawdzie na rachunkach odbije się to trochę mniejszym wzrostem, ale i tak jest to ponad 100 proc. – komentuje w rozmowie z Polsat News wójt gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka.

– Rachunki za gaz nasi mieszkańcy będą mieli co najmniej podwojone – dodaje polityk.

– W tej sytuacji kiedy wszystko wokół drożeje, ten gaz w tak drastycznej podwyżce to jest dramat. Dla nas jest to niezrozumiałe – podkreśla dalej Czajka.

Mieszkańcy protestują

W odpowiedzi na podwyżkę działania zapowiadają samorządowcy oraz mieszkańcy.

Mieszkańcy napisali już petycję do dostarczającej gaz spółki Spółka G.EN. Gaz Energia; nie wykluczają też złożenia skargi do UOKiK.

Tymczasem spółka pytana o znaczącą podwyżkę tłumaczy, że niemal całkowicie wynika ona z podwyższenia cen gazu.

 

Cieszymy się, że jesteś z nami. Dołącz do nas na Telegram, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści

polsatnews.pl

Więcej postów