Mieszkańcy Bogatyni oburzeni na polityków: Zawalili sprawę, niech płacą z własnej kieszeni

Mieszkańcy Bogatyni oburzeni na polityków: Zawalili sprawę, niech płacą z własnej kieszen

W sprawie polsko-czeskiego konfliktu o kopalnię Turów nie widać nawet światełka w tunelu! Politycy dogadać się nie potrafią, licznik bije i z każdym dniem rośnie kara, jaką będziemy musieli zapłacić za wydobywanie węgla. Tymczasem mieszkańcy Bogatyni drżą o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin, bo zamknięcie kopalni oznaczałoby dla nich tragedię – utratę miejsc pracy i środków utrzymania.

Rząd, co prawda obiecuje, że nie zamknie zakładów, ale nie wiadomo czy władza w końcu nie ustąpi, skoro każdy dzień wydobycia węgla w Turowie kosztuje nas ponad 2 miliony złotych! To kara, jaką nałożył na nas trybunał Europejski po skardze Czechów, którzy twierdzą, że kopalnia ma zły wpływ na ich tereny przygraniczne i zabiera mieszkańcom wodę.

Mieszkańcy Bogatyni: Politycy powinni ponieść konsekwencje

Pytani przez Fakt mieszkańcy Bogatyni nie pozostawiają suchej nitki na decydentach, którzy nie potrafili rozwiązać konfliktu z Czechami. Twierdzą zgodnie, że powinni oni ponieść konsekwencje swoich zaniedbań.

– To nie powinna być gra polityczna. To trzeba załatwić. Nie obrażać się, trzeba myśleć o ludziach. Konsekwencje powinni ponieść ci, którzy zawalili temat. Premier powinien pozwalniać odpowiedzialne osoby – mówi Faktowi mieszkanka Bogatyni – pani Elżbieta (51 l.).

– Osoby które zawiniły zarabiają olbrzymie pieniądze. Niech płacą z własnej kieszeni. A jak nie to zdjąć ich ze stanowiska – grzmi Andrzej Kołodziejczyk (61 l.)

Wtóruje mu Rafał (40 l.): Zwolniłbym ich wszystkich z pracy. Niech nowe kompetentne osoby załatwia polubownie sprawę z Czechami. Na pewno pójdzie im to lepiej

– Na pewno osoby winne muszą zostać ukarane. Premier Morawiecki miał załatwić tą sprawę i teraz jego podwładni chcą się wyłgać. Winni niech zapłacą z własnej kieszeni – mówi Artur (39 l.)

Elżbieta Pietkiewicz (56 l.) także jest za ukaraniem winnych braku porozumienia z Czechami: Powinni ponieść konsekwencje. Osoby zatrudnione w ministerstwach i spółkach, które doprowadziły do tej sytuacji, powinny zostać ukarane finansowo. Rządzący powinni ponieść konsekwencje i zapłacić za swoje błędy i zaniechania. Dlaczego Polacy mają płacić z budżetu?

fakt.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!