Będzie afera na całą Polskę? Trzy redakcje ujawniają. Zarzucono nepotyzm w Spółkach Skarbu Państwa

Będzie afera na całą Polskę? Trzy redakcje ujawniają. Zarzucono nepotyzm w Spółkach Skarbu Pańs

Onet, Gazeta Wyborcza i Radio ZET po miesiącach przeprowadzanego śledztwa ujawniły raporty, które mogą wskazywać na polityczne powiązania w Spółkach Skarbu Państwa. Ponad 900 osób ma być związanych z obozem rządzącym. Wprost zarzucono nepotyzm. Sprawą żyje cała Polska.

Przez ostatnie miesiące redakcje „Gazety Wyborczej”, Onetu i Radia ZET przyjrzały się szczegółowo osobom zatrudnionym w Spółkach Skarbu Państwa, współdziałając z BIQdata. Okazało się, że wszystko wskazuje bezpośrednio na powiązania między pracownikami, a obozem rządzącym. Niektóre sprawowane stanowiska mają być wysoko płatne, za pozostawanie wiernym partii. Wiele kwestii wskazuje też na więzy rodzinne.

Z przedstawionego raportu, który został przygotowany przez trzy redakcje zobaczyć można, że ok. 900 nazwisk z listy ma związek ze Zjednoczoną Prawicą. Najwięcej wątków krąży wokół Mateusza Morawieckiego. Pracę w Spółkach Skarbu Państwa miały mieć osoby znane z premierem z czasów pracy w BZ WBK, czy te, które działały z jego ojcem z „Solidarności”. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel został zapytany przez Konrada Piaseckiego o śledztwo dziennikarskie i opublikowany raport w ujęciu nepotyzmu, odpowiedział: „A jakieś przykłady nepotyzmu? 90 procent tych nazwisk nie znam”.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!