Morawiecki atakuje Tuska: więcej „haratał w gałę” niż rządził

Mateusz Morawiecki po raz kolejny wskazywał na sukcesy swojego rządu w walce z tzw. mafiami vatowskimi. Jego zdaniem, to właśnie tutaj widać różnicę między rządami PiS i PO. Premier ironicznie odniósł się też do jednej z pasji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej – piłki nożnej – i stwierdził, że „Donald Tusk potrafi się kiwać na boisku, ale zdaje się więcej »haratał w gałę« niż rządził”.

Premier na spotkaniu z mieszkańcami Przecławia (woj. podkarpackie) mówił, że „Donald Tusk zrobił exit z Polski, z polskiej polityki do Brukseli, a potem zrobił Brexit”.

– Jak zrobił ten swój exit w 2014 r., jak uciekł do Brukseli, to przyznał się, że jest zielony w sprawach gospodarczych. (…) Jednak my musimy wiedzieć, że i on, i Platforma Obywatelska, jest absolutnie, całkowicie zielona w sprawach mieszkańców małych i średnich miast – powiedział.

Wskazywał, że porównania inwestycji za czasów rządów PO-PSL i PiS „wypadają żenująco”. – Granda, to co się działo w tamtych czasach. Rzeczywiście musimy dbać o to, żeby nasza polityka gospodarcza, polityka społeczna trwały dalej – podkreślił.

– Po ’89 r. mieliśmy nadzieję, na dekomunizację, a dostaliśmy deindustrializację. Mieliśmy nadzieję na deubekizację, a dostaliśmy degrengoladę moralną – dodał Morawiecki.

Przypomniał, że w sobotę obejrzał film Jana P. Matuszyńskiego „Żeby nie było śladów”, który opowiada o zabójstwie Grzegorza Przemyka. Według szefa rządu „sądy III Rzeczypospolitej poprzez sztuczki, przedawnienia, przeciągania doprowadziły do tego, że sprawcy tej zbrodni nie zostali ukarania”.

– To jest hańba sądów III Rzeczpospolitej i dlatego wymiar sprawiedliwości musi być naprawiany i będzie dalej reformowany przez nas – powiedział.

 Dalsza część artykułu znajduje się poniżej materiału wideo: 

Premier zwracał też uwagę na lukę vatowską, która – jak mówił – została wygenerowana przez „Tuska i (Jacka) Rostowskiego, (Ewę) Kopacz i (Borysa) Budkę”.

– Może Donald Tusk potrafi się kiwać na boisku, zdaje się więcej „haratał w gałę” niż rządził, przynajmniej jak wynika z bardzo wielu dokumentów, natomiast jedna rzecz jest najważniejsza – on został okiwany przez mafie vatowskie. Został okiwany przez przestępców podatkowych. Został ze swoją prawą ręką od finansów – ministrem Rostowskim całkowicie okiwany i nikomu wtedy nie było do śmiechu – mówił premier.

Jak wskazał, luka vatowska wynosiła wówczas od 30 do 40 mld rocznie. Podkreślił, że to rząd PiS doprowadził do jej redukcji. – Stąd mamy pieniądze na politykę społeczną, na politykę inwestycyjną i ratowanie przedsiębiorców tarczą antykryzysową podczas COVID-19 – podkreślił Morawiecki.

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści 

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!