Andrzej Duda wyznał prawdę po latach! Co na to jego córka Kinga Duda?

Andrzej Duda wyznał prawdę po latach! Co na to jego córka Kinga Duda?

W ostatnim czasie Andrzej Duda razem ze swoją małżonką gościli na Węgrzech. Prezydent János Áder spotkał się z polską głową państwa oraz kilkoma innymi politykami. Podczas spotkania Andrzej Duda nieoczekiwanie wyjawił, skrywaną dotąd prawdę, o swojej córce Kindze Dudzie.

9 września Andrzej i Agata Dudowie gościli na Węgrzech, gdzie spotkali się z prezydentem kraju, by zacieśnić jeszcze bardziej relacje między Polską a Węgrami. Spotkanie upłynęło w bardzo przyjaznej atmosferze, a w ostatni dzień nasza głowa państwa została nawet uhonorowana specjalnym orderem. 

Dumny i szczęśliwy Andrzej Duda postanowił udowodnić, że nie bez powodu otrzymał to wyróżnienie. Podczas przemowy ujawnił, jak wielką rolę Węgry odgrywają w jego życiu.

Prezydent Polski wyjaśnił zgromadzonym historie i korzenie swojej rodziny, wyjaśniając przy okazji, dlaczego wraz z małżonką wybrali dla swojej córki imię Kinga. 

Andrzej Duda o imieniu Kingi Dudy

Andrzej Duda (sprawdź '#Hot16Challenge2′!) dba o to, by stosunki polsko-węgierskie były utrzymywane w dobrym tonie. Będąc w Budapeszcie, prezydent został odznaczony został „Krzyżem Wielkim z Łańcuchem i Złotopromienną Gwiazdą Węgierskiego Orderu Zasług” i wyjawił, że dzięki babci pochodzącej ze Starego Sącza czuje z Węgrami wielką więź

Osobiście jestem mocno związany emocjonalnie, także poprzez więź rodzinną, z niewielkim miasteczkiem w Małopolsce, które nazywa się Stary Sącz. Najważniejszym miejscem w Starym Sączu jest klasztor Klarysek zbudowany w XIII wieku, który został ufundowany przez żonę księcia polskiego Bolesława Wstydliwego-Kingę. Ten element zawsze był żywy w mojej opowieści rodzinnej: że Kinga była właśnie Węgierką. Moja babcia miała na imię Kunegunda. Była ze Starego Sącza. Nasza córka ma na imię Kinga, bo to jest polski odpowiednik właśnie imienia Kunegunda. To pokazuje, jak bardzo głębokie są związki między Polską a Węgrami, między Polakami a Węgrami

Oprócz tego Andrzej Duda pochwalił się również znajomością historii, wspominając o tym, że żona Bolesława Wstydliwego – Kinga, była przed ślubem węgierską królewną. 

Ciekawe, czy Kinga wiedziała, dlaczego została nazwana właśnie imieniem Kinga.

Jesteście zaskoczeni?

pomponik.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!