Sondaż: spadek PiS, wzrost Polski 2050 i KO

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS uzyskałoby 32 proc. poparcia. Dla partii rządzącej oznacza to spadek o 3 p. proc. – informuje „Gazeta Wyborcza”, publikując wyniki najnowszego sondażu Kantar Public.

Jak czytamy, wśród Polaków, którzy zadeklarowali, że wezmą udział w wyborach do Sejmu, największe poparcie uzyskało ponownie Prawo i Sprawiedliwość razem z Solidarną Polską i Republikanami, osiągając wynik na poziomie 32 proc. (spadek o 3 p. proc.).

Na drugim miejscu znajduje się Koalicja Obywatelska z poparciem wynoszącym 25 proc. Tu z kolei odnotowano wzrost o 3 p. proc. Podium zamyka ruch Szymona Hołowni – Polska 2050. Zagłosowałoby na niego 12 proc. badanych (także wzrost o 3 p. proc.).

Na Lewicę zagłosowałoby 6 proc. respondentów (spadek o 1 p. proc.), a do Sejmu nie weszłaby Konfederacja, otrzymując 4 proc. głosów (spadek o 2 p. proc.). PSL-Koalicja Polska uzyskała poparcie 3 proc. badanych (spadek o 1 p. proc.). Na Kukiz’15 i Porozumienie chce głosować po 1 proc. ankietowanych.

Do lokali wyborczych udałoby się 68 proc. Polaków. 10 proc. badanych zapowiada, że raczej nie pójdzie głosować, natomiast 8 proc. zdecydowanie nie weźmie udziału w wyborach. 14 proc. badanych jeszcze nie wie, czy odda swój głos w wyborach.

 Badanie przeprowadzono w dniach 3-8 września na reprezentatywnej próbie 979 dorosłych mieszkańców Polski. Kantar Public przeprowadził wywiady bezpośrednie wspomagane komputerowo (CAPI). Raport zrealizowano w ramach badań z cyklu Barometr Opinii: „Preferencje partyjne Polaków”. 

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*