Kosiniak-Kamysz o ataku antyszczepionkowców: my się nie wystraszymy, będziemy robić swoje

Do zdarzenia doszło w w Karpaczu, gdzie prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego przebywał na XXX Forum Ekonomicznym. Przeciwnicy szczepień nazwali go “kanalią” oraz zagrozili, że jak tylko “tknie ich dzieci szczepionkami”, to pożałuje. – Zachowanie tych osób to szczyt najwyższego chamstwa- podkreślił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szef ludowców dodał, że liczy na reakcję organów państwa w tej sprawie. “Fala ślepej agresji dopadła prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Antyszczepionkowcy grozili mu nawet śmiercią. Podobny los spotkał rzecznika Ministerstwa Zdrowia, który musiał opędzać się od przeciwnika szczepień, który przeszedł od słów do czynów” –  opisywał sprawę “Fakt”.   Według dziennika Kosiniaka-Kamysza antyszczepionkowcy zobaczyli na chodniku, gdy szedł do restauracji. “Od razu ruszyli w jego kierunku. Zaczęli wyzywać go od kanalii oraz »politycznych prostytutek« i zagrozili, że jak tylko »tknie ich dzieci szczepionkami«, to pożałuje”.

 Dalsza część tekstu pod materiałem wideo 

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że zachowanie atakujących go ludzi “to szczyt najwyższego chamstwa”. – Bo porównanie lekarza polskiego, który w trakcie trzeciej fali wirusa idzie jako wolontariusz, żeby ratować zdrowie i życie ludzkie do doktora Mengele jest największym linczem słownym, jaki można drugiemu człowiekowi zgotować – powiedział. – Jest to rzecz oczywiście skandaliczna, niedopuszczalna – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL zaznaczył, że liczy na reakcję organów państwa. “Ponieważ wiem, że to dotyka nie tylko mnie. Dotknęło to też pana ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, dotyka to też innych lekarzy” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Zaznaczył, że takie zachowania nie zniechęcą go do promowania szczepień przeciw Covid-19. Zaznaczył, że robi wszystko, “żeby jak najwięcej Polaków przeżyło, żeby nie chorowali. – Angażuję się w to od samego początku. Angażuję się jako lekarz, angażuję się jako polityk. I będą to robił. I takie działania mnie nie zniechęcą, nie wystraszą – podkreślił szef PSL.

– My się nie wystraszymy. Będziemy robić swoje, będziemy głosić prawdę, będziemy walczyć o każde zdrowie i życie – zapewnił. Dodał, że nie wie, czy sprawcy zajścia to osoby zmanipulowane. –  Ale na pewno one manipulują prawdą   – podkreślił.

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści. 

FAKT.PL