Budowa Nord Stream 2 dobiega końca. „Zacznie działać za kilka dni”

Budowa Nord Stream 2 dobiega końca. "Zacznie działać za kilka dni"

Nord Stream 2 zacznie przesyłać gaz w ciągu kilku najbliższych dni. Poinformował o tym szef rosyjskiego MSZ Sergiej Ławrow. Polityk zaznaczył, USA jest przeciwko budowie, ale jej zatrzymanie jest już niemożliwe.

Szef rosyjskiego MSZ poinformował, że uruchomienie Nord Stream 2 to kwestia kilku najbliższych dni. Rurociąg połączy Rosję i Niemcy z pominięciem Polski czy Ukrainy. O planowanym na początek września starcie NS2 informował także były szef austriackiego koncernu OMV Rainer Seele.

Nord Stream 2 powstaje mimo obiekcji USA

– Nord Stream 2 będzie zbudowany za kilka dni i zacznie działać – powiedział w Petersburgu Ławrow. Szef MSZ odniósł się także do obiekcji USA. Według Ławrowa administracja Joe Bidena „nadal jest przeciwna temu projektowi, ale rozumie, że zatrzymanie go jest niemożliwe”.

Nord Stream 2 miał ruszyć już w sierpniu

Dziennik „Kommiersant” informował pod koniec sierpnia, że ukończenie Nord Stream 2 planowane jest do 12 września. Gazeta powołała się na komunikat niemieckiego regulatora żeglugi o pracach prowadzonych przez rosyjski statek Fortuna. Jednostka ta miała dobudować odcinek rurociągu o długości 13-14 km w wodach Niemiec.

Wcześniej w mediach pojawiała się data 23 sierpnia jako termin ukończenia budowy gazociągu.

Budowie rosyjsko-niemieckiego rurociągu sprzeciwiają się Polska, Ukraina, państwa bałtyckie i USA.

money.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!