Zamach w Kabulu. Biden: Nie wybaczymy tego

Zamach w Kabulu. Biden: Nie wybaczymy tego

Zamach w Kabulu. Biden: Nie wybaczymy tegoNie zapomnimy tego, nie wybaczymy, zmusimy was, byście za to zapłacili — powiedział prezydent USA Joe Biden, zwracając się do autorów zamachu z Kabulu. Jak dodał, zamach nie przerwie misji ewakuacyjnej.

Biden powiedział, że polecił dowódcom wojskowym przygotowanie planu uderzenia odwetowego wobec przywódców Państwa Islamskiego.

Jeśli wojsko będzie potrzebować dodatkowych sił, by dokończyć misję ewakuacji w Afganistanie, zezwolę na to 

– dodał.

Amerykańscy żołnierze, którzy zginęli w Kabulu, są bohaterami; poświęcili swoje życie, by uratować życie innych

Joe Biden dodał, że łącznie z Kabulu ewakuowano ponad 100 tys. osób, z czego ponad 7 tys. w ciągu ostatnich 12 godzin. 

Zamach w Kabulu

W czwartek w Kabulu doszło do zamachu samobójczego. Zginęło co najmniej 60 Afgańczyków, a 143 osoby zostały ranne. Pentagon poinformował z kolei o śmierci 12 amerykańskich żołnierzy. 15 Marines zostało rannych. Państwo Islamskie Prowincji Chorasan (IS-Ch) wzięło na siebie odpowiedzialność za zamach.

Szef Dowództwa Centralnego USA gen. Kenneth „Frank” McKenzie przekazał podczas konferencji prasowej, że według jego informacji do wybuchu, który zabił żołnierzy doszło przy bramie na lotnisko, prawdopodobnie w momencie przeszukiwania go przez wojskowych. Dodał, że po dwóch wybuchach, spowodowanych przez zamachowców z Państwa Islamskiego, inni bojownicy IS otworzyli ogień w kierunku tłumów koło lotniska i sił USA.

niezalezna.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!