Najnowszy sondaż. Polacy o przyszłości parlamentu

38,5 proc. badanych uważa, że parlament „nie dotrwa do końca kadencji w 2023 r.”, po wyjściu z rządu Porozumienia; przeciwnego zdania jest 28,6 proc. badanych, a 32,9 proc. nie ma zdania na ten temat – wynika z sondażu SW Research dla rp.pl opublikowanego w niedzielę.

Jak przypomina rp.pl,  Porozumienie formalnie opuściło rząd decyzją swoich władz 11 sierpnia  , po tym jak  10 sierpnia premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy   z wnioskiem o dymisję wicepremiera Jarosława Gowina.

Wcześniej Gowin i politycy z nim związani krytycznie odnosili się do rozwiązań Polskiego Ładu, które oznaczały podwyżkę obciążeń podatkowych dla przedsiębiorców. Gowin kategorycznie sprzeciwiał się też przyjęciu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która – gdyby weszła w życie –  zmusiłaby amerykańskiego właściciela TVN, koncern Discovery – do sprzedaży większościowego pakietu akcji  .

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 17-18 sierpnia 2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści

onet.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!