Komorowski i Kwaśniewski apelują do Dudy w ważnej sprawie. Posłucha?

Komorowski i Kwaśniewski apelują do Dudy w ważnej sprawie. Posłucha?

Bronisław Komorowski (69 l.) i Aleksander Kwaśniewski (67 l.) zgodni jak nigdy! Byli prezydenci apelują do Andrzeja Dudy (49 l.) o zawetowanie ustawy lex TVN. – W imię odpowiedzialności za Polskę, w imię dobrych relacji polsko-amerykańskich, prezydent powinien zawetować ustawę o TVN, jeśli ta do niego trafi – mówi „Super Expressowi” Bronisław Komorowski.

Ustawa lex TVN wywołała wielką polityczną burzę. Na ulice polskich miast w akcie protestu przeciwko lex TVN wyszły setki tysięcy ludzi. Krytykuje ją też opozycja. Teraz ustawą medialną zajmie się Senat, który zapewne odrzuci projekt, dlatego PiS już gorączkowo szuka 231 posłów w Sejmie, aby odrzucić spodziewaną decyzję izby wyższej.

Jeśli to się uda, ostateczna decyzja należeć będzie do prezydenta Andrzeja Dudy. Czy może zawetować ustawę lex TVN? Politycy PiS w nieoficjalnych rozmowach są pewni, że Duda podpisze ustawę. Tymczasem w rozmowie z „SE” o jej zawetowanie apelują byli prezydenci.

Lex TVN i REBELIA przed Sejmem. Kaczyński się wścieknie?

– Bardzo bym chciał, by pan prezydent wybił się na niezależność i pokazał, że nie jest prezydentem jednej partii, ale całej Polski – mówi nam Bronisław Komorowski.

– Teraz Senat powinien to odrzucić i trzeba zrobić wszystko, żeby nie było 231 głosów w Sejmie za odrzuceniem decyzji Senatu. Dziś powinniśmy zadać pytanie Andrzejowi Dudzie, żeby określił się, czy jest gotów podpisać lex TVN, czy oczekuje istotnych poprawek, czy rozważa zawetowanie ustawy – zaznacza Aleksander Kwaśniewski.

se.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!