Donald Tusk o śmierci 34-latka w Lubinie: PiS odpowiada za działania policjantów

Przygniatająca większość policjantek i policjantów chce bronić bezpieczeństwa Polaków, a nie przywilejów władzy. To PiS i władza odpowiada za działania policjantów, nie policjanci – stwierdził Donald Tusk, nawiązując do tragicznych wydarzeń z Lubinia. – Przywrócimy godność tej służbie – oświadczył następnie lider PO podczas posiedzenia Rady Krajowej partii.

– To jest chaos, tchórzostwo tej władzy. Powinni natychmiast odejść, gdyby mieli honor. Obecny rząd nadaje się tylko do dymisji. My prędzej czy później do tego doprowadzimy – podkreślił Tusk w swoim przemówieniu.  Lider PO odnosił się do tragicznej śmierci 34-latka w Lubinie. Mężczyzna zmarł w zeszłym tygodniu po interwencji policji. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa.

Donald Tusk zaznaczył jednocześnie, że nadszedł czas ciężkiej pracy dla PO. – Miesiąc miodowy właśnie się kończy, nie mam żadnej wątpliwości, że to, co przed nami to nie euforia naszych sympatyków, wiara i nadzieja ludzi, którzy byli do tej pory zdezorientowani czy na pewno mamy siłę i gotowość do podjęcia wyzwań i niepokój naszych oponentów – mówił dalej Tusk. – Przed nami tygodnie i miesiące ciężkiej pracy – dodał lider PO. – To jest moje przesłanie: to początek tej wielkiej gry. (…) Dziś po pięciu tygodniach wiem, że nie tylko ja wróciłem. Że wszyscy wróciliśmy na tę wielką scenę, gdzie toczy się gra o wielką Polskę – zaznaczył.

– Nie dajmy zarazić się nienawiścią i pogardą. Wolność mediów polega też na tym, że jesteśmy w stanie znieść krytykę pod własnym adresem – apelował w trakcie przemówienia Tusk .- Ta władza nie jest tylko zła, ale też przeraźliwie słaba i tchórzliwa. Są skuteczni tylko w napuszczaniu jednych na drugich – podkreślał.

Donald Tusk skrytykował PiS za sposoby walki z pandemią oraz wyraził oczekiwanie, że rząd przedstawi kompleksowy plan wychodzenia z pandemii. – Podpalenie punktu szczepień to nie tylko dramat konkretnych ludzi w konkretnym miejscu. Gdy chodzi o ochronę interesu politycznego, rządzący potrafią sprawnie zorganizować służby. Gdy chodzi o ochronę ludzi, okazują się kompletnie bezradni – ocenił Tusk.

– Kiedy zaproponowałem, żeby problemy pandemii wyjąć ze sporu politycznego, po paru dniach usłyszeliśmy potakiwanie prezesa Kaczyńskiego. Żądamy od rządzących, by jak najszybciej przedstawili plan wyjścia z kryzysu i ominięcia ryzyka lockdownu – mówił podczas wystąpienia lider PO.

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.

FAKT.PL

Więcej postów