​Ukraina: karambol z udziałem wozów opancerzonych BTR-3 [ VIDEO]

Na trasie Czernichów-Kijów doszło do karambolu z udziałem ukraińskich kołowych transporterów opancerzonych BTR-3 i samochodów cywilnych. Pojazdy wojskowe prawdopodobnie miały wciąż udział w paradzie z okazji ukraińskiego Dnia Niepodległości.

Do zdarzenia doszło najpewniej w piątek rano, na autostradzie Czernichów-Kijów. Na kanale „Kyjiw Operatywnyj” zamieszczono nagranie wideo. Widać na nim stojącą na prawym pasie autostrady kolumnę 6 wozów opancerzonych BTR-3, z jedną ciężarówką wojskową na końcu. Między dwoma wozami z przodu kolumny stoją, niejako „stłoczone” dwa samochody cywilne. Nagranie opatrzono opisem: „Jacyś niezdarni kierowcy postanowili wcisnąć się w kolumnę pojazdów wojskowych”.

Pojazdy cywilne najwyraźniej nie doznały poważnych uszkodzeń. Nie podano informacji na temat osób poszkodowanych.

Portal Defense Express podaje, że biorąc pod uwagę nowy kamuflaż BTR-ów, który mają otrzymywać pojazdy przeznaczone do wzięcia udziału w paradzie wojskowej z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy, jechały one do Kijowa z bazy powietrznej „Piwce” pod Czernichowem, gdzie odbywało się szkolenie. Serwis uważa, że główną przyczyną karambolu było złamanie przepisów ruchu drogowego przez kierowców aut cywilnych, zabraniających innym pojazdom „zajmowana miejsca dla ciągłego ruchu w kolumnie”.

Defense Express dodaje też i ostrzega innych kierowców, że próba zajęcia miejsca między pojazdami opancerzonymi jadącymi w kolumnie „to maksymalnie brawurowy i niebezpieczny manewr”. Zwrócono uwagę, że każdy wóz BTR-3 waży blisko 13 ton, a po drodze porusza się zwykle z prędkością 60-80 km/godzinę. Jednocześnie, pojazdy te posiadają dość skuteczne hamulce i potrafią bardzo gwałtownie hamować, zaskakując cywilnego kierowcę.

„ Dlatego,po prostudla własnego bezpieczeństwa – nie zajmuj miejsca w kolumnie pojazdów opancerzonych. A biorąc pod uwagę, że do Kijowa przyjeżdża na próby sprzęt wojskowy, kierowcy powinni zachować jak największą ostrożność na stołecznych drogach” –pisze portal.

Przeczytaj:  60 wozów „Bucefal” dla ukraińskiej piechoty morskiej 

Czytaj również:  Awaryjne lądowanie Mi-38. To kolejny wypadek rosyjskiego śmigłowca w przeciągu miesiąca [ VIDEO] 

  defence-ua.com   / Kresy.pl

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!