USA: kolejny policjant, który brał udział w akcji na Kapitolu, popełnił samobójstwo

W poniedziałek portal „The Hill” poinformował, że nie żyje funkcjonariusz waszyngtońskiej policji, Kyle DeFreytag, który w styczniu br. uczestniczył w akcji służb w związku z zamieszkami na Kapitolu w Waszyngtonie. Policjant popełnił samobójstwo.

26-letni DeFreytag to już czwarty funkcjonariusz Departamentu Policji Metropolitalnej (Miejskiej), który zmarł w takich okolicznościach i który brał udział w styczniowej akcji. Według oficjalnego komunikatu, pomagał w pilnowaniu porządku publicznego w trakcie godziny policyjnej, wprowadzonej po tzw. szturmie na Kapitol.

Rzecznik policji poinformował, że policjant został znaleziony martwy 10 lipca br. O sprawie jako pierwszy poinformował niedługo po tym serwis WUSA9, powiązany ze stacją CBS, powołując się na wiadomość szefa Departamentu Policji Miejskiej w Waszyngtonie, Roberta J. Contee III.

Wcześniej waszyngtońska policja oficjalnie potwierdziła samobójczą śmierć trzeciego funkcjonariusza, Gunthera Hashidy, który również był w styczniu br. na Kapitolu. W poniedziałek podano, że w ubiegły czwartek został znaleziony martwy w swoim domu.

Dwa dni wcześniej komisja Izby Reprezentantów ds. zbadania wydarzeń z 6 stycznia br. odbyła swoje pierwsze posiedzenie. Przesłuchano na nim czterech funkcjonariuszy policji miejskiej i Policji Kapitolu. Według relacji „The Hill”, policjanci złożyli „dramatyczne zeznania na temat zamieszek i swoich doświadczeń z obrony Kapitolu”. Zeznali też, że „ atakodcisnąłogromne piętno na funkcjonariuszach organów ścigania, którzy zareagowali”.

Dwaj inni policjanci, Howard Liebengood z Policji Kapitolu i Jeffrey Smith z Policji Metropolitalnej, popełnili samobójstwa w dniach po wydarzeniach na Kapitolu. Ten ostatni zastrzelił się dzień po tym, jak nakazano mu powrót do pracy. W czasie zamieszek miał zostać uderzony w głowę kijem.

Łącznie, w czasie zamieszek 6 stycznia 2021 r. śmierć poniosło pięć osób, w tym funkcjonariusz Policji Kapitolu oraz kobieta, którą zastrzelono, gdy wraz z tłumem próbowała przedostać się do sali obrad Izby Reprezentantów.

Przeczytaj:  Policjant, który podczas zamieszek strzelił do kobiety w Kapitolu został zawieszony  

  thehill.com   / Kresy.pl

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!