Zaciszny zakątek w Kielcach. Żona gwiazdy PiS w spółce z państwowym kapitałem

Zaciszny zakątek w Kielcach. Żona gwiazdy PiS w spółce z państwowym kapitałem

Żona europosła Dominika Tarczyńskiego zasiada w radzie nadzorczej spółki Prema w Kielcach – informuje „Wyborcza”. Udziały w spółce ma Agencja Rozwoju Przemysłu. Także były radny PiS zasiada w radzie firmy.

Centrum Produkcyjne Pneumatyki „Prema” S.A. powstała w Kielcach w 1976 r. Obecnie, jak informuje „Wyborcza”, firma, w której udziałów ma Agencja Rozwoju Przemysłu, jest to największym w Polsce producentem „pneumatyki siłowej i sterującej” – czyli m.in. filtrów i zaworów. W radzie nadzorczej spółki zasiadają Agnieszka Migoń oraz Tomasz Zbróg.

„Migoń to żona obecnego europosła PiS Dominika Tarczyńskiego. Od czasu, kiedy partia wysłała go do Strasburga, jest o nim cicho, ale wcześniej był on jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków PiS. (…) Migoń o znana w Kielcach przedsiębiorczyni. Na swoim profilu na portalu Linkedin sama chwali się pracą w Premie. Jest członkiem rady nadzorczej spółki od lipca 2020 r. To nie jest jej jedyne stanowisko na „państwowym”. Od lutego tego roku jest wiceprzewodniczącą rady programowej Radia Kielce, czyli rozgłośni regionalnej Polskiego Radia. Według portalu naTemat, kiedy Tarczyński był jeszcze początkującym politykiem, to jego kampanię wyborczą na Wiejską w 60 proc. sfinansowała właśnie Migoń” – czytamy w „GW”. 

W radzie pracuje też Tomasz Zbróg, który przez pięć lat był asystentem Jacka Włosowicza z Solidarnej Polski, a potem „radnym w Mniowie, potem powiatu kieleckiego, by w końcu w kadencji 2014-18 zasiadać w sejmiku województwa świętokrzyskiego”. Wraz z aktywnością polityczną rozwijała się jego kariera biznesowa. Zbróg, jak wylicza gazeta, od wygranych przez PiS wyborów w 2015 roku został dyrektorem państwowego Totalizatora Sportowego oddziału w Kielcach”. W radzie nadzorczej Premy zasiada od 2019 roku. A od miesiąca zasiada też w radzie nadzorczej Anwilu we Włocławku, czyli spółki należącej do Orlenu.

Jak wynika z ustaleń kieleckiej „Wyborczej”  „tylko w 2017 r. zarobił 240 tys. zł”.

tokfm.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!