Premier i prezydent ocenieni negatywnie

Premier i prezydent ocenieni negatywnie

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar wynika, że większość obywateli negatywnie ocenia pracę prezydenta RP Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, a także całego rządu. Głowę państwa oceniło pozytywnie tylko 31 proc. badanych.

Ocena pracy prezydenta i premiera, oraz całego rządu, przedstawiona w najnowszym sondażu Kantar, pokazuje niezadowolenie obywateli. – W zasadzie jedynie wyborcy PiS są z nich zadowoleni – stwierdziła w rozmowie z PAP cytowana przez „Gazetę Wyborczą” Ekspertka Kantar Agata Zadrożna.

Sondaż. Premier i prezydent ocenieni negatywnie

Ankietowani oceniali w najnowszym sondażu pracę prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Głowę państwa pozytywnie oceniło 31 proc. badanych, a to oznacza spadek o 3 punkty procentowe w stosunku do czerwcowego badania. Negatywną opinię natomiast przedstawiło 61 proc. 8 procent nie potrafiło udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Obywatele krytycznie podeszli również do pracy Mateusza Morawieckiego – zadowolonych jest 31 proc. ankietowanych (to spadek o 3 punkty procentowe w stosunku do badania z czerwca – zauważa Wprost), innego zdania jest 59 procent osób biorących udział w badaniu. Oni wyrazili negatywną opinię. 10 proc. nie wskazało jednoznacznej odpowiedzi.

Ocena pracy rządu. „W zasadzie jedynie wyborcy PiS są z nich zadowoleni”

Respondenci zostali również poproszenie o ocenę pracy rządu. 62 procentów osób biorących udział w badaniu ocenia ją negatywnie – oznacza to, że odsetek osób pozytywnie oceniających rząd zmniejszył się o 4 punkt procentowe. 28 procent ocenia jego pracę pozytywnie, a 10 proc. ankietowanych nie udzieliło odpowiedzi.

gazeta.pl

Więcej postów