Senator PiS atakuje własne ugrupowanie

– Coraz więcej osób dostrzega rozdźwięk między deklaracjami a programem – mówił w wywiadzie dla „Polska Times” Jan Maria Jackowski. Senator PiS nie szczędził krytyki swojemu ugrupowaniu i wypowiedział się na temat kryzysu panującego w obozie Zjednoczonej Prawicy.

  PiS na swoim niedawnym kongresie niedawno ogłosiło oficjalną walkę z nepotyzmem  . Tymczasem Rada Polityczna PiS na funkcję sekretarza generalnego wybrała Krzysztofa Sobolewskiego, którego żona do niedawna zasiadała w spółkach Skarbu Państwa. Pytany o tę sprawę senator wyraźnie zaznaczył, że pomimo wielokrotnych deklaracji walki z nepotyzmem, nic się nie dzieje. Jackowski zaznaczył, że co chwila przedstawiane są nowe fakty i informacje o powiązaniach rodzinnych między politykami Zjednoczonej Prawicy a osobami zasiadającymi na wysokich stanowiskach w instytucjach państwowych i publicznych. – Mamy do czynienia z ekonomizacją partii – mówił w wywiadzie.

  Jackowski krytykował też niedawną propozycję grupy posłów z PiS dotyczącą ustawy o mediach  . Senator zaznaczył, że w takich kwestiach konieczne są szerokie konsultacje, których nie było. Jackowski dodał również, że coraz częściej się mówi, że rozwiązanie tej kwestii z jednej strony może być próbą wpłynięcia na obecnego właściciela stacji TVN, z drugiej – sposobem na przykrycie niewygodnych informacji.

– Myślę, że w PiS nie ma szacunku dla ludzi. Mówię to z perspektywy tego, co słyszę od szeregowych posłów i senatorów – mówił w wywiadzie senator i zaznaczył, że to nie tylko demotywuje ludzi, ale również utrudnia rządzenie, zwłaszcza gdy PiS ma większość minimalną obecnie w Sejmie.

Jackowski pytany o to, czy rozważany jest scenariusz wcześniejszych wyborów, odpowiedział, że „wszystko może się zdarzyć”.

Źródło: JanMariaJackowski/Twitter, Onet, polskatimes.pl

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści. 

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!