Morderstwo w parku w Łodzi. Policja poszukuje świadków [WIDEO]

Łódzcy policjanci apelują o pomoc. Śledczy opublikowali rysopisy trzech mężczyzn, którzy mogą mieć związek z głośnym morderstwem, do którego doszło w grudniu 2020 r. w Łodzi. Nieznany mężczyzna w Parku na Zdrowiu zgwałcił 57-latkę.

Pierwszy z poszukiwanych mężczyzn około godz. 19:30 szedł ul. Krakowską od ul. Michałowicza w kierunku ul. Biegunowej. Był on ubrany w luźną, zimową kurtkę poprzecznie pikowaną z dużym kapturem, miał przewieszoną przez ramię saszetkę, na twarzy maseczkę. Przemieszczał się dynamicznym krokiem.

Mundurowi ze sprawą wiążą także człowieka, który w godz. 18:27-19:45 zaparkował pojazd marki Opel Astra II Combi koloru granatowego na parkingu przy Parku na Zdrowiu od strony ul. Srebrzyńskiej na wysokości bloków przy ul. Praussa, a następnie wszedł na teren parku. – Ma on wysportowaną sylwetkę, ubrany był w ciemną kurtkę, jasne spodnie, buty z białą podeszwą oraz ciemną czapkę z jasnym kwadratowym emblematem na przodzie. Ma on krótkie włosy, częściowo wygolone – informują  policjanci  .

Ostatni z poszukiwanych mężczyzn charakteryzuje się krępą budową ciała, posiada zarost na twarzy, ubrany był w ciemną kurtkę oraz spodnie, buty typu sportowego oraz ciemną czapkę z jasnym kwadratowym emblematem na przodzie. Poruszał się w charakterystyczny sposób.

Funkcjonariusze apelują, aby, osoby mające informacje na temat poszukiwanych, kontaktowały się z łódzką policją pod nr  tel. 47 841 21 06 lub 47 841 22 57 . Śledczy gwarantują anonimowość w zamian za  pomoc  .

Do  morderstwa   doszło w piątek, 4 grudnia w łódzkim Parku Na Zdrowiu. Krótko po godz. 18.00 57-letnia łodzianka wyszła na spacer z psem. Półtorej godziny później przechodnie odnaleźli błąkające się zwierzę i zawieźli je do weterynarza. Po czipie ustalono, kto jest właścicielem czworonoga i gdzie mieszka.

Na miejscu zastano męża 57-latki, który o godz. 21 zgłosił policji jej zaginięcie. Ciało zabitej kobiety odnaleziono następnego dnia rano. Było przykryte hałdą liści. Śledczy nie mają wątpliwości, że doszło do zabójstwa z pobudek seksualnych.

– W sprawie zabójstwa cały czas trwają intensywne czynności procesowe, operacyjne i analityczne, które obejmują cały kraj. Zostały wytyczone kierunki działania i stopniowo zacieśniamy krąg osób, które mogą być zamieszane z to zabójstwo – powiedział „Dziennikowi Łódzkiemu” Krzysztof Bukowiecki z Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

 Źródło:      „Dziennik Łódzki”     i      „Super Express”   

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści. 

FAKT.PL

Więcej postów