Tragedia w Starogardzie Gdańskim. W zaroślach znaleziono zwłoki noworodka

Tragedia w Starogardzie Gdańskim (woj. pomorskie). W zaroślach, obok jednej ze stacji benzynowych, policjanci znaleźli ciało martwego noworodka. Policja na razie odmawia komentarza w tej sprawie.

– Wczoraj wieczorem odnaleziono w Starogardzie Gdańskim ciało dziecka. Więcej będzie można powiedzieć po sekcji zwłok, którą zaplanowano na dzisiaj – powiedziała Onetowi Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Zwłoki zostały odnalezione w krzakach, nieopodal jednej ze stacji benzynowych przy ul. Jagiełły. To bardzo ruchliwa ulica, leżąca w ciągu drogi krajowej nr 22. Rzecznik starogardzkiej policji Marcin Kunka nie chce jednak rozmawiać o detalach sprawy, zasłaniając się dobrem prowadzonego postępowania.

To nie pierwszy taki przypadek w Starogardzie Gdańskim w ostatnim czasie.  Kilka tygodni temu opisywaliśmy sprawę umorzenia śledztwa   w sprawie porzucenia  noworodka   w tym mieście. Z przekazanych policji informacji wynikało, że przechodnie znaleźli  zwłoki   noworodka w okolicach torowiska nieopodal ul. Iwaszkiewicza. Ciało było zawinięte w foliową reklamówkę. Tożsamości rodziców dziecka do dzisiaj nie ustalono.

Liczba porzuconych dzieci w Polsce jest zatrważająco wysoka. Szacuje się, że  co 10 godzin w naszym kraju ktoś porzuca dziecko . Każdego roku w szpitalach odnotowuje się porzucenie ok. 800 noworodków.

 Źródło:      kociewiak.pl   

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści. 

FAKT.PL