Rasistowski atak w Krakowie. „To nie miejsce dla was”

W Krakowie, nad Zalewem Bagry, doszło do ataku na tle rasistowskim. 30-latek w agresywny sposób domagał się, aby czarnoskórzy mężczyźni wyszli z kąpieliska. Groził im, że jeśli tego nie zrobią, zostaną pobici. Strażnicy wyprowadzili go z plaży i przekazali organom ścigania.

W niedzielę do Straży Miejskiej w Krakowie wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących awanturującego się nad Zalewem Bagry mężczyzny, który chce pobić czterech czarnoskórych mężczyzn.

Na miejscu mężczyźni zeznali, że zostali słownie  zaatakowani na tle rasowym przez jednego z plażowiczów. Przekazali, że mężczyzna w obraźliwy i wulgarny sposób kazał im wyjść z wody, twierdząc, że „to nie miejsce dla was”. Groził im, że jeśli tego nie zrobią, zadzwoni po kolegów i ich pobije.

Atak 30-latka spotkał się z dezaprobatą plażowiczów. Świadkowie opisali zdarzenie przybyłym na miejsce strażnikom miejskim.

Mężczyzna został wyprowadzony z plaży przez ratowników. Potwierdził wersję wydarzeń przekazaną przez świadków i poszkodowanych. Został przekazany  policji.  

źródło: Facebook/Straż Miejska Miasta Krakowa

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści. 

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!