Odejścia z klubu PiS. Terlecki: czeka ich polityczna śmierć

– Posłowie, którzy odeszli z klubu PiS, muszą mieć świadomość, że znajdą się poza obozem prawicy i czeka ich polityczna śmierć – ocenił szef klubu PiS Ryszard Terlecki, pytany o trójkę posłów, którzy ostatnio opuścili klub. Przyznał też, że trudno powiedzieć, czy dojdzie do kolejnych rezygnacji. – W tej chwili jest taka aura sprzyjająca odchodzeniu – stwierdził.

Posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili w piątek, że  opuszczają klub PiS i powołują w Sejmie koło Wybór Polska  . Po ich odejściu klub PiS liczy 229 osób, więc formalnie klub ten traci większość w Sejmie.

Terlecki pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, co się stało z większością, jaką klub PiS miał dotąd w Sejmie, odparł, że „większość jest płynna”. – Jest płynna, ale póki co większość jest bezpieczna – zapewnił, odpowiadając na kolejne pytania.

  Dalsza część tekstu znajduje się pod wideo.  

Na uwagę, że ze strony posłów, którzy odeszli z klubu, padły „mocne słowa”, Terlecki stwierdził: „To z naszej też muszą padać mocne, bo nie ma na to rady. Muszą mieć świadomość, że znajdą się poza obozem prawicy”.

Dopytywany, co wtedy ich czeka,  szef klubu PiS   odpowiedział, że „polityczna śmierć, co tu dużo mówić”. Terlecki przyznał też, że trudno powiedzieć, czy będą kolejne odejścia z klubu. – W tej chwili jest taka aura właśnie sprzyjająca odchodzeniu, ale myślę, że po kongresie PiS to się zmieni – zaznaczył.

Kongres statutowo-wyborczy Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się w najbliższą sobotę. W jego trakcie odbędą się wybory prezesa partii, Rady Politycznej, Krajowej Komisji Rewizyjnej i Koleżeńskiego Sądu Dyscyplinarnego.

– Będziemy podejmować również uchwałę o zmianie statutu, która dotyczyć będzie struktury organizacyjnej partii. O szczegółach poinformujemy po podjęciu uchwały – mówiła w poniedziałek PAP rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści. 

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!