Będzie film o Kaczyńskim! Wszystko ujawnił Bogdan Borusewicz

Będzie film o Kaczyńskim

Tego jeszcze nie było! Szykują film dokumentalny o Jarosławie Kaczyńskim. Produkcją zajmuje się TVP, a tytuł filmu to „Człowiek zbuntowany”. O tym, że powstaje film o prezesie PiS powiadomił Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu, który został zaproszony w imieniu reżyserki filmu do współpracy. Polityk kategorycznie odmówił.

Film o Jarosławie Kaczyńskim już powstaje. To Telewizja Polska szykuje film dokumentalny o prezesie PiS, pod roboczym tytułem „Człowiek zbuntowany”. Film ma pokazywać działalność opozycyjną Kaczyńskiego w latach 70. i 80. Reżyserką filmu jest Ewa Świecińska. O tym, że TVP pracuje nad filmem dokumentalnym o polityku powiadomił senator Bogdan Borusewicz, który w mediach społecznościowych podał, że próbowano się z nim skontaktować w tej sprawie. W środę wicemarszałek  Senatu ujawnił treść maila, którego otrzymał od współpracownicy reżyserki. W treści maila napisano, zaproszono Borusewicza do tego, by wziął udział w nagraniach. Jak opisano film „Człowiek zbuntowany” to: – Film dokumentalny o działalności opozycyjnej lat 70. i 80. ukazujący postać Jarosława Kaczyńskiego i jego drogę do polityki. W archiwach Telewizji Polskiej znajdują się liczne materia, dotyczące początków aktywności ówczesnych opozycjonistów, ukazujących ich dziabania antykomunistyczne, represje jakich doznawali i codzienną walkę. Wydarzenia z tamtych lat mają zostać w dokumencie skonfrontowane z aktualnymi wypowiedziami Kaczyńskiego i innych opozycjonistów tamtych lat. Film ma być zbiorem anegdot, a nie tylko „suchych faktów”, i  zakończyć historię około 1990 roku.

Będzie film o Jarosławie Kaczyńskim! Wszystko ujawnił Bogdan Borusewicz

Bogdan Borusewicz postanowił stanowczo odpowiedzieć na wiadomość. Jasno i wyraźnie dał do zrozumienia, że nic nie wie o działalności opozycyjnej Jarosława Kaczyńskiego w wspomnianym okresie: – Poznałem go dopiero w 1988 roku. Współpracował ze mną w Gdańsku tylko Lech Kaczyński – odpisał Bogdan Borusewicz.

Kim jest reżyserka filmu „Człowiek zbuntowany” o Kaczyńskim, Ewa Świecińska?

Ewa Świecińska ma na swoim koncie takie filmy dokumentalne jak: „Pucz”, „Świątynię” i „Świętego z marginesu”. Była też drugą reżyserką filmu fabularnego „Smoleńsk”.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*