Niedzielski OSZALAŁ! Nie chcesz się szczepić?

Niedzielski OSZALAŁ

Minister pandemii Adam Niedzielski chce, by lekarze przeprowadzali „rozmowy uświadamiające” z pacjentami, którzy nie zarejestrowali się na szczepienie przeciwko Covid-19. Do placówek medycznych trafiło pismo w tej sprawie. Akcja wyławiania niezaszczepionych pacjentów z baz danych już trwa.

„Bardzo proszę o przeprowadzenie z pacjentami niezaszczepionymi oraz niezapisanymi na szczepienie rozmów uświadamiających korzyści płynące z uzyskania odporności przed wirusem Covid-19” – napisał Niedzielski.

Do pisma dotarła Wirtualna Polska. Wynika z niego, że lekarze mają się kontaktować z pacjentami powyżej 60. roku życia, którzy do tej pory nie zarejestrowali się na szczepienie.

„W aplikacji gabinet.gov.pl mogą Państwo wygenerować listę pacjentów, którzy stanowią populację danego POZ i uzyskać informację na temat zaszczepienia pacjentów m.in. z grupy wiekowej 60+ lub informację na temat umówionych terminów szczepienia przeciwko Covid-19” – podpowiadał minister pandemii.

„W przypadku braku terminu szczepienia dla pacjentów 60+ lub kiedy wyznaczony termin jest odległy, tj. przypada na koniec maja lub czerwiec, zwracam się z prośbą o koordynację i pomoc tym pacjentom w umówieniu terminów szczepienia lub przesunięciu terminów szczepienia na wcześniejsze” – dodał Niedzielski.

Akcję agitacyjną wsparł także Narodowy Fundusz Zdrowia. „Nie mamy wątpliwości, że to właśnie Państwo jesteście największym autorytetem dla swoich pacjentów i bez waszego wsparcia i mądrej argumentacji wielu mieszkańców Polski może odstąpić od szczepienia, co stanowi zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia. Dlatego, zwracamy się do Państwa o dodatkową aktywność w zachęcaniu osób w wieku 60+ do uczestnictwa w szczepieniach przeciwko COVID-19” – napisał NFZ do lekarzy.

Z danych NFZ wynika, że 62 proc. osób z grupy 60+ przyjęło co najmniej jedną dawkę szczepionki. Do tej pory 19 mln dorosłych Polaków nie zarejestrowało się na szczepienie.

ŹRÓDŁO: WP.PL / NCZAS.COM

Więcej postów