10 żołnierzy USA biorących udział w desancie w Estonii trafiło do szpitala

A Jumpmaster assigned to 3rd Brigade Combat Team, 82nd Airborne Division gives the one-minute command to Paratroopers onboard a C-17 Globemaster III bound for Estonia during Exercise Swift Response 21, May 7, 2021. Swift Response 21 is a joint, multinational Airborne exercise involving more than 7,000 Paratroopers from 10 NATO nations.

Dziesięciu żołnierzy USA biorących udział w nocnych ćwiczeniach powietrzono-desantowych w Estonii trafiło do szpitala.

Jak  podawaliśmy  , w nocy z 7 na 8 maja prawie 600 spadochroniarzy ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii przeprowadziło desant w Nurmsi w Estonii, rozpoczynając ćwiczenia Swift Response. Jak ustalił estoński dziennik Postimees, dla 10 amerykańskich żołnierzy ten zrzut zakończył się wizytą w szpitalu.

Według danych Postimees w sobotę rano na oddział nagłej opieki medycznej Północno-Estońskiego Szpitala Regionalnego (PERH) w Tallinie trafiło dziesięciu Amerykanów.

Rzecznik ambasady USA w Estonii Mark Naylor potwierdził Postimeesowi, że kilku spadochroniarzy odniosło „lekkie” obrażenia podczas lądowania w sobotę wczesnym rankiem. Według amerykańskiego dyplomaty takie wypadki to „normalna część operacji lotniczych”.

„Żaden z urazów nie jest groźny dla życia, a większość żołnierzy wróciło do pracy” – powiedział Naylor, dodając, że trzech spadochroniarzy wciąż dochodzi do siebie po urazach nóg.

Jak pisaliśmy, oprócz spadochroniarzy amerykańskie samoloty C-17 zrzuciły również pięć platform ciężkiego sprzętu, w tym artylerię i pojazdy. Według danych Postimees oprócz piechoty na polu wylądowały trzy pojazdy i dwie haubice.

Postimees podaje, że aktywna część manewrów Swift Response rozpoczęła się 5 maja strzelaniem z użyciem kilku systemów rakietowych, które wypuściły ponad dwadzieścia  pocisków. W trakcie ćwiczeń ćwiczona jest obrona Estonii w potencjalnej sytuacji kryzysowej. Bierze w nich udział około 2500 żołnierzy z Estonii, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, ponad 20 samolotów i 25 śmigłowców.

Swift Response jest częścią manewrów DEFENDER-Europe, corocznych prowadzonych na dużą skalę ćwiczeń prowadzonych przez armię amerykańską, których celem jest budowanie gotowości strategicznej i operacyjnej przy jednoczesnym zwiększaniu interoperacyjności między siłami USA, członkami NATO i krajami partnerskimi w Europie.

CZYTAJ TAKŻE:  Rozpoczęły się ćwiczenia Defender Europe 21 [ VIDEO]  

FAKT.PL

Więcej postów