Michalkiewicz: Pierwsze koryto ZAWSZE dla świń! [VIDEO]

Stanisław Michalkiewicz

Kto położy łapy na pieniądzach z Funduszu Odbudowy? Stanisław Michalkiewicz mówi jak jest!

Koalicja PiS i Lewicy chce przepchnąć Krajowy Plan Odbudowy. Socjaliści Jarosława Kaczyńskiego i Włodzimierza Czarzastego poczuli zapach unijnych pieniędzy, a o zaciąganych długach nie chcą nawet słyszeć.

W ramach unijnego Funduszu Odbudowy (750 mld euro) Polska będzie miała do dyspozycji łącznie około 58 mld euro. Wciąż jednak nie wiadomo, na co pieniądze te chce wydać rząd Mateusza Morawieckiego.

Do sprawy odniósł się w programie Tomasz Sommer Extra Stanisław Michalkiewicz.

„Tego jeszcze nie było. Władze Unii Europejskiej wykorzystały okazję do tego, aby nową kompetencję sobie przyznać. Unia jako Unia, nie jako poszczególne kraje, pożyczy 750 mld euro. A ponieważ Unia nie jest w stanie spłacić takiego kredytu, więc będzie rozkładać spłatę na poszczególne państwa. Będzie wprowadzać bezpośrednie podatki unijne” – zauważył red. Michalkiewicz.

Zdaniem publicysty to droga do federalizacji Unii Europejskiej. A to spełnienie marzeń uniokratów.

Michalkiewicz odniósł się również do pomysłów szefa Marszu Niepodległości Roberta Bąkiewicza. Były ONR-owiec stwierdził, że rząd powinien w ramach polityki prorodzinnej… umarzać kredyty młodym małżeństwom i wprowadzić 1000+.

„Jak się umorzy kredyt młodemu małżeństwu, to będzie to zachętą do rozwodu” – stwierdził Michalkiewicz. Publicysta dodał, że wyróżnianie w ten sposób tylko młodych jest sprzeczne z konstytucją.

ŹRÓDŁO: TOMASZ SOMMER EXTRA / NCZAS.COM

Więcej postów