Paskudny atak na pomnik Lecha Kaczyńskiego. Wandal przyszedł z białą farbą [Zdjęcie]

atak na pomnik Lecha Kaczyńskiego

Usytuowany w Siedlcach pomnik zmarłego w katastrofie smoleńskiej Lecha Kaczyńskiego najwyraźniej bardzo nie przypadł komuś do gustu. Wandale w majówkę zakradli się do niego nocą z białą farbą i go zdewastowali. Policja szuka teraz sprawców tego skandalicznego zdarzenia.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach został odsłonięty 28 września 2014 roku. Jej autorem jest rzeźbiarz Jerzy Nowicki. Znajduje się on na skwerze u zbiegu Cmentarnej i Wojskowej. Figura ma 2,5 metra wysokości i została wykonana z brązu, usadowiona jest natomiast na postumencie mającym 3,5 metra wysokości. W nocy z niedzieli na poniedziałek chuligani oblali postać zmarłego prezydenta białą farbą. Agnieszka Świerczewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, mówiła portalowi tvnwarszawa.pl: – Zgłoszenie o oblaniu farbą pomnika otrzymaliśmy w godzinach porannych. Od momentu, kiedy dowiedzieliśmy się o zdarzeniu, podjęliśmy niezbędne czynności. Na miejscu wykonano oględziny. Sprawdzamy również okoliczne budynki pod kątem monitoringu. Wszczęto postępowanie przygotowawcze w celu ustalenia sprawców dewastacji pomnika.

Przypomnijmy, że według Kodeksu karnego art. 261, kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*