Sondaż: większość badanych przeciw Kaczyńskiemu jako premierowi

Aż 70 proc. ankietowanych jest przeciwnych, aby Jarosław Kaczyński został premierem – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. – To potwierdza pewien paradoks – powiedział w rozmowie z dziennikiem prof. Antoni Dudek, politolog z UKSW.

W najnowszym sondażu na zlecenie „SE” badani byli pytani, czy Jarosław Kaczyński powinien stanąć na czele rządu. Przeciwnych temu jest 70 proc. badanych, a pomysł ten popiera 17 proc. Pozostałe 13 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster 20 kwietnia 2021 r. na reprezentatywnej próbie 1066 dorosłych Polaków.

– To potwierdza pewien paradoks, że lider formacji, która ma największe poparcie od sześciu lat, jest znacznie mniej popularny w społeczeństwie od tej formacji. To osobliwa sytuacja. I jej rezultatem jest to, że Kaczyński nie został ani prezydentem ani premierem – skomentował sondaż dla „SE”  prof. Antoni Dudek  , politolog z UKSW.

– Kaczyński ma bardzo negatywny elektorat. Jest to polityk kontrowersyjny. Kaczyński to bardzo sprawny taktyk, ale nie jest to mąż stanu. Jest jednym z najmniej akceptowanych polskich polityków. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma swój elektorat, ale nie ma swojej Polski – mówi  prof. Kazimierz Kik  .

Źródło:  Super Express  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!