USA: Donald Trump wróci do mediów społecznościowych z własną platformą

Donald Trump wróci do mediów społecznościowych

– Były prezydent USA Donald Trump wróci do mediów społecznościowych, w przeciągu dwóch lub trzech miesięcy ma wystartować jego własna platforma komunikacyjna – zapowiedział w telewizji Fox News jego doradca do spraw komunikacji Jason Miller.

– Myślę, że za około dwa lub trzy miesiące zobaczymy, jak prezydent Trump wraca do mediów społecznościowych ze swoją własną platformą – ogłosił Jason Miller, doradca Trumpa.

– Ta nowa platforma to będzie coś wielkiego – dodał, przewidując, że nowe przedsięwzięcie byłego prezydenta przyciągnie dziesiątki milionów ludzi. – To całkowicie zmieni grę, wszyscy będą na to czekać i obserwować, co dokładnie zrobi prezydent Trump- podkreślił jego doradca.

Podżeganie do przemocy

Miller nie przedstawił żadnych szczegółów dotyczących nowej platformy komunikacyjnej Trumpa, ale zaznaczył, że były prezydent USA odbywa w tej sprawie „spotkania na wysokim szczeblu” i zgłosiło się do niego wiele firm.

Po szturmie zwolenników Trumpa na Kapitol 6 stycznia, podczas którego zginęło pięć osób, Twitter zablokował konto polityka, dla którego był to główny kanał komunikacji z opinią publiczną.

Analogiczne kroki podjął później m.in. Facebook i kilka innych platform społecznościowych. Serwisy uzasadniały odcięcie Trumpa od swoich usług notorycznym rozpowszechnianiem fałszywych informacji dotyczących wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku i ryzykiem podżegania do przemocy.

INTERIA.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Więcej postów