Gowin przyznał się do wielkiej PORAŻKI rządu. Chce to naprawić

Gowin PORAŻKI rządu

Rządowy program “Mieszkanie+” okazał się ogromną klapą. Zdaniem Jarosława Gowina cały projekt został błędnie oszacowany. Z prognozowanego miliona mieszkań, po 5 latach do użytku oddano zaledwie kilkaset.

W ostatnim wywiadzie opublikowanym w “Rzeczpospolitej” Jarosław Gowin stwierdził, że w Polacy odczuwają ogromny deficyt mieszkań, szacowany na 2 miliony.

Pierwszą, lecz nieudaną próbą naprawienia sytuacji było stworzenie programu “Mieszkanie+”. Wiceminister rozwoju podkreślił, że głównymi mankamentami projektu były błędne szacunki i wysoka cena inwestycji. Zbyt duży koszt budowy lokali sprawił, że “Mieszkanie+” było skazane na porażkę.

Deficyt mieszkań w Polsce wynika z innych przyczyn, które dokładnie zanalizowaliśmy i zdefiniowaliśmy w naszym resorcie. To m.in. brak wystarczającej ilości terenów pod inwestycje mieszkaniowe. Zmienimy to przez zachęcanie gmin do ich szerszego udostępniania – stwierdził Gowin.

Jarosław Gowin podkreślił również problem braku pracowników budowlanych. Rząd planuje rozwiązać deficyt siły roboczej, zatrudniając cudzoziemców.

PLANETA.PL