Zaskakujący sondaż partyjny. Prawo i Sprawiedliwość straciło pierwsze miejsce

Prawo i Sprawiedliwość nie jest już liderem sondaży partyjnych. Partię rządzącą zdetronizował ruch Polska 2050 Szymona Hołowni – wynika z sondażu Instytutu Badań Publicznych dla portalu stanpolityki.pl.

Po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium stanął  ruch Szymona Hołowni  . Na Polskę 2050 głos w wyborach oddałoby 31,26 proc. badanych. Z kolei prawie 27 proc. ankietowanych wskazałoby przy urnie wyborczej obecnie rządzącą partię.

Jak czytamy, wynik PiS w porównaniu do badania z lutego nie zmienił się, ale wynik ruchu Hołowni jest o nieco ponad 3,5 pkt proc. wyższy niż w ubiegłym miesiącu.

Na trzecim miejscu uplasowała się  Koalicja Obywatelska  , na którą zagłosowałoby 18,85 proc. badanych. Kolejne lokaty zajmują Lewica (9,34 proc.) oraz Konfederacja z wynikiem 6,96 proc. Poza Sejmem znalazłyby się Polskie Stronnictwo Ludowe (3,23 proc.) oraz AgroUnia (3,01 proc.)

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Publicznych na zlecenie portalu StanPolityki.pl. Ankietowanych zapytano, na jakie ugrupowanie oddaliby swój głos, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatnią niedzielę. Badanie zostało przeprowadzone 25-26 lutego na reprezentatywnej grupie 1001 osób (metoda badawcza CATI).

FAKT.PL