Senator MOCNO skrytykował Rydzyka. Budzi w ludziach skrajne emocje

Senator MOCNO skrytykował Rydzyka

Okazuje się, że Tadeusz Rydzyk, który nie od dziś budzi w ludziach skrajne emocje i bywa kontrowersyjny, może zagotować nawet tak opanowanego polityka, jakim jest Wadim Tyszkiewicz. Nie przebierając w słowach, senator ostro skrytykował dyrektora Radia Maryja po tym, jak redemptorysta ponownie zaapelował o przekazanie 1 procenta na rzecz fundacji.

Trwa okres rozliczeń podatkowych z fiskusem, o czym doskonale wie Tadeusz Rydzyk. Wypełniając PIT, Polacy mogą przekazać 1 procent podatków na rzecz najróżniejszych fundacji charytatywnych. Dyrektor Radia Maryja postanowił skorzystać z okazji i przypomniał, że jego instytucje znajdują się w wielkiej potrzebie.

Tadeusz Rydzyk już kilkakrotnie zaznaczył w komunikatach medialnych, że przekazanie 1 procenta na rzecz jego fundacji będzie dużą pomocą, ponieważ w związku z pandemią TV Trwam oraz Radio Maryja odczuwają duże trudności. Słowa redemptorysty rozwścieczyły senatora Wadima Tyszkiewicza.

Były prezydent Nowej Soli napisał, co myśli o Tadeuszu Rydzyku

Powtarzane prośby o przekazywanie podatków na instytucje Tadeusza Rydzyka prawdopodobnie nie podobają się wielu osobom. Nikt jednak nie mógł przewidzieć tak ostrej i emocjonalnej reakcji senatora Wadima Tyszkiewicza.

– Niemal wszystkim podczas pandemii żyje się trudniej, także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy. Tym bardziej prosimy, by nie lekceważyć możliwość przekazania 1 procenta podatku na rzecz naszej fundacji – słowa Rydzyka cytuje „Super Express”.

Były prezydent Nowej Soli w środowisku politycznym cieszy się opinią osoby niezwykle spokojnej i opanowanej. Tym bardziej jego ostry wpis na Facebooku mógł nieco zszokować. Polityk wprost napisał, co sądzi o Rydzyku i jego prośbach o pieniądze.

Tadeusz Rydzyk w ogniu ostrej krytyki

Wadim Tyszkiewicz podkreślił, że to zwyczajni ludzie najbardziej cierpią z powodu pandemii. W godnym życiu nie pomagają również podatki oraz podwyżki cen.

– Żyje się trudniej, komu? Hieny wychodzą na łowy o odpowiedniej porze. Właśnie w Senacie będziemy głosować nad rewaloryzacją świadczeń emerytalnych, które wzrosną o 50 zł miesięcznie. Dużo? Mało? O ile wzrosły ceny gazu, prądu, śmieci, masła…? A lekarstwa? Na dodatek pandemia odcisnęła na wszystkich piętno – napisał na Facebooku Tyszkiewicz.

– Jednak dla redemptorysty to nie jest argument. Największe wpływy imperium czerpie z budżetu państwa, spółek zależnych i oczywiście od biednych, starszych ludzi, którzy swój ostatni “wdowi” grosz oddają na głodującego “ojca wszystkich ojców”. Jeśli piekło istnieje, to jestem przekonany, że jest tam już palone pod kotłem na przywitanie biznesmena z Torunia. A może ten pan wie z pewnych źródeł, że piekła nie ma, więc on nie ma czego się bać?– dodał senator.

Wpis senatora jest bardzo ostry i wywołał małą burzę medialną. Sam ojciec Tadeusz Rydzyk nie odniósł się jeszcze do komentarza Wadima Tyszkiewicza i bardzo możliwe, że tego nie zrobi.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o specjalnym komunikacie Tadeusza Rydzyka. Dyrektor Radia Maryja prosi o pieniądze.O szczegółach dowiecie się z tego tekstu

PIKIO.PL

Więcej postów